Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Obchody Dnia Św. Wojciecha – Patrona Miasta Mława


W niedzielę 23 kwietnia odbyły się uroczystości w poświęcone Patronowi Miasta Mława Św. Wojciechowi. Dokładnie togo dnia bowiem przypada liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Mława jest jednym z czterech miast w Polsce, mających tego właśnie patrona.

W Mławie uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji mieszkańców Mławy odprawiona w kościele pw. Św. Trójcy o godz. 10:00. Po jej zakończeniu poczty sztandarowe oraz uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Św. Wojciecha. Podczas tej części uroczystości krótkie przemówienia wygłosili parlamentarzyści: Jan Maria Jackowski i Anna Cicholska. Głos zabrał również burmistrz Sławomir Kowalewski, składając mieszkańcom miasta życzenia. Delegacje władz, partii politycznych, organizacji społecznych, stowarzyszeń i szkół złożyły pod pomnikiem kwiaty. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Mławska Orkiestra Dęta.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

8 - liczba komentarzy w artykule "Obchody Dnia Św. Wojciecha – Patrona Miasta Mława"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Kamila
Gość

Ale tu pisiorów ! Uu, uu !

Mieszkaniec sztuk 1
Gość

Przejmują władzę. Czas na strach w urzędzie

Znajacy
Gość

Na jednym ze zdjec, dolaczonych do artykulu, widze nastepczynie pani Rzodkiewicz Eli. Jest nia nauczycielka jezyka niemieckiego, nauczajaca w jednej z mlawskich szkol. Pani K.M., ma potezna szanse zostac radna. Wiec pani Elu, prosze pomyslec o starcie do Rady Powiatu.

Piki
Gość

Pisiory przyjechały na naszą mała Mławska rocznicę. I urok prysł. Nie tędy droga panie szefie oni już się kończą…

Mieszkaniec sztuk 1
Gość

Ot i cała kultura rozwaga i mądrość przeciwników pis
Pisiory i my tu so najmadrzejsze z caly wsi bo my tu se zalatwili i poszli w urzedniki i jak pisiory przyjdą to nas wywala a my sa najmadrzejsze i wam sie swiat zawali bo jak zyc bez nas

JFK
Gość

Ta chciał by
Panie szefie? Pracownik umm radny? He he strach w. D3 litery

do Piki
Gość

Jakby nie ZOSTAŁY zaproszone to by nie przyjechały, te PISiory, ot i po temacie.
PIS się kończy, ale nie tylko PIS, kadencja włodarza też się chyba kończy, o ile się nie mylę.

Ktoś...
Gość

Tyle, że jak się umie dobrze grać w szachy, to może się ugra jakiś stołek… a może jakiś fotel w sejmie…

wpDiscuz