Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Siatkarze Zawkrza o krok od trzeciej ligi


Po blisko pół roku rywalizacji zmagania na poziomie czwartej ligi są coraz bliżej rozstrzygnięcia. Do rozegrania pozostał już tylko turniej finałowy. Jego lokalizacja nie jest jeszcze znana, wiadomo za to, że awans na wyższy poziom rozgrywkowy wywalczą dwa najlepsze zespoły.

Jednym z kandydatów do promocji jest mławskie Zawkrze. Drużyna prowadzona przez Szymona Zejera notuje wyjątkowo udane rozgrywki. W grupie potknęła się dopiero na koniec zmagań. Przegrała w Wyszkowie, ale wcześniej zanotowała kapitalną serię siedmiu kolejnych wygranych.

Efekt był taki, że mławianie przebili się z drugiego miejsca do fazy play-off. Rundę pucharową zaczęli niezwykle efektownie – w ćwierćfinałowej batalii z Olimpijczykiem 2008 Mszczonów nie stracili nawet seta. Dwukrotnie triumfowali 3:0.

Kolejnym rywalem na drodze do powrotu na trzecioligowe parkiety okazał się WTS Warka.  Zespół z powiatu grójeckiego wyeliminował we wcześniejszej rundzie Start Lipowiec Kościelny – dwumecz zapowiadał się wyjątkowo pasjonująco.

Niestety do meczu w Mławie nie doszło. Rywalom nie odpowiadał żaden z terminów zaproponowanych przez trenera Zejera – ostatecznie nie zdecydowali się na przyjazd do naszego powiatu.

Walkower przesądził o losach rywalizacji. Na rewanż zawkrzanie jechali już pewni awansu do turnieju finałowego. Mogli sobie pozwolić na porażkę, ale nie odpuścili nawet przy prowadzeniu przeciwników 2:0. Zanotowali kapitalny finisz, kończąc spotkanie z wygraną 3:2 na koncie.

WTS Warka – KS Zawkrze Mława 2:3 (19, 20, -21, -19, -11)

Zawkrze: Piotr Domżalski, Cichowski, Kłosowski, Kuźniarski, Kowalczyk, Paluszkiewicz, Gruźlewski (libero) oraz Kanowski, Paweł Domżalski, Rybka, Ankiewicz.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz