Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Jedna z katechetek SP nr 4 zawieszona w czynnościach nauczyciela


W tym momencie trudno ustalić co dokładnie stało się w Szkole Podstawowej nr 4 na Wólce.  O sytuacji, do której doszło w szkole istnieją dwie wersje wydarzeń. Według katechetki dyrekcja wręczyła jej decyzję o zawieszeniu w czynnościach nauczyciela w dniu 19 kwietnia rano. Według informacji udzielonej przez dyrektor ZPO nr 2 Joannę Wyszkowską portalowi „Codziennik Mławski” w dniu 20 kwietnia,  żaden nauczyciel dotychczas nie został zawieszony.

– Na razie trwa postępowanie wyjaśniające wobec jednego z nauczycieli, które wkrótce się zakończy, myślę, że w najbliższy poniedziałek. Na pewno nic nie będzie pozamiatane pod dywan. Ze względu na dobro dzieci nie chciałabym mówić o jakie zarzuty chodzi. Żaden nauczyciel jeszcze nie jest oskarżony – mówiła dyrektor Wyszkowska w dniu 20 kwietnia rano.

W piątek 21 kwietnia pani dyrektor nie była już dostępna telefonicznie, przynajmniej dla naszego portalu.

Katechetka w rozmowie telefonicznej potwierdza, że otrzymała decyzję o zawieszeniu datowaną na 19 kwietnia i podpisaną przez dyrektor ZPO nr 2 Joannę Wyszkowską o poniższej treści:

Informuję Panią, że w dniu 6 kwietnia 2017 r zostało rozpoczęte postępowanie dyscyplinarne w sprawie naruszenia godności i cielesności uczniów, co nie licuje z powagą i normą prawną etyki i obowiązków nauczyciela. Na podstawie art. 85t KN w związku z ciężarem gatunkowym czynów i postaw oraz dla dobra toczącego się postępowania zawieszam Panią w pełnieniu obowiązków nauczyciela łącznie ze świadczeniem pracy do czasu zakończenia postępowania dyscyplinarnego. Powyższe ma związek z Pani postawą mającą na celu wywieranie wpływu na uczniów i ich rodziców w celu zmiany wcześniej złożonych oświadczeń.W okresie postępowania dyscyplinarnego, które będzie toczyć się na terenie placówki, będzie przysługiwać Pani wynagrodzenie za pracę. Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie surowo zabrania Pani wykorzystania danych osobowych uczniów i rodziców w celach osobistego kontaktu do czasu zakończenia postępowania. Po zakończonym postępowaniu zostanie Pani poinformowana o jego wynikach i zostanie Pani wysłuchana przed wyciągnięciem ostatecznych wniosków.

– Przez 27 lat pracy nigdy nie byłam karana dyscyplinarnie. Nie zgadzam się z zarzutami zawartymi w decyzji o zawieszeniu. Będę się od niej odwoływać, choć obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim – oświadczyła zawieszona katechetka.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ