Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kolorowa malwa z papieru Codziennik inspiruje tutorial
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Akt oskarżenia przeciwko nauczycielce wpłynął do mławskiego sądu


Mławska prokuratura ostatecznie zakończyła postępowanie przeciwko nauczycielce z Bieżunia oskarżonej o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad 14 – letnim gimnazjalistą Dominikiem Sz., który w maju 2015 roku popełnił samobójstwo. Akt oskarżenia przeciwko nauczycielce został przesłany do mławskiego sądu i będzie oczekiwał na wyznaczenie terminu rozprawy.

W akcie oskarżenia utrzymane zostały zarzuty z art. 207 § 1 i 3 KK postawione nauczycielce w styczniu 2017 roku. Prokuratura uważa, że kobieta miała znęcać się nad małoletnim Dominikiem i był to jeden z czynników, w efekcie którego popełnił on samobójstwo. Kobieta nie przyznaje się do zarzucanych jej czynów. Prokuratura licząc się z ewentualnym zasądzeniem zadośćuczynienia zabezpieczyła majątek oskarżonej. Odrębnym wątkiem w sprawie samobójstwa Dominika jest kwestia ewentualnego popełnienia czynów karalnych przez rówieśników chłopca polegających na dokuczaniu, znieważaniu czy  innych negatywnych zachowaniach. Tu prowadzone jest z wyłączeniem jawności postępowanie w wydziale rodzinnym i nieletnich Sądu Rejonowego w Mławie.

–  Akt oskarżenia przeciwko nauczycielce został już skierowany do sądu. Czyn zarzucany oskarżonej zagrożony jest karą nawet 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto w tej sprawie prokurator wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym na zabudowanej nieruchomości należącej do oskarżonej z tytułu ewentualnego zadość uczynienia za poniesione krzywdy moralne pokrzywdzonych – podaje Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

5 komentarzy

 1. zawsze z maluczkim 05/07/2017 o 20:49

  juz trzeci miesiąc idzie, a tu cisza o procesie – czyżby reforma sądownictwa była potrzebna, a Dominik patrzy z góry – co on teraz myśli

  • informator 03/08/2017 o 17:53

   Podobno sprawa 24.08 – czy to prawda

 2. ateista 13/05/2017 o 10:05

  czy otrzymamy informacje kiedy będzie proces tej pani. Pilnujcie tego kochany CM

 3. Parafianks 21/04/2017 o 21:55

  Dlaczego ta kobieta nadal uczy w szkole ? Powinna już dawno nie mieć możliwości krzywdzić dzieci. Ci co pozwalają na to że nadal uczy powinni głęboko się zastanowić. No ale z drugiej strony trzeba pamiętać że to żona burmistrza. Smutne to ale prawdziwe….

  • ob. serwator 22/04/2017 o 21:12

   czyżby prawdzie stało się zadość. Dobrze, że chociaż Wy informujecie, bo na terenie powiatu żuromińskiego redaktorzy KŻ zapomnieli o problemie

Skomentuj

Portal codziennikmlawski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy jednak o zachowanie kultury i nie używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
Nie upowszechniamy Twojego adresu e-mail.