Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
zakaz handlu w niedziele kalendarz 2018 niedziele wolne od handlu
Logo

Akt oskarżenia przeciwko nauczycielce wpłynął do mławskiego sądu


Mławska prokuratura ostatecznie zakończyła postępowanie przeciwko nauczycielce z Bieżunia oskarżonej o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad 14 – letnim gimnazjalistą Dominikiem Sz., który w maju 2015 roku popełnił samobójstwo. Akt oskarżenia przeciwko nauczycielce został przesłany do mławskiego sądu i będzie oczekiwał na wyznaczenie terminu rozprawy.

W akcie oskarżenia utrzymane zostały zarzuty z art. 207 § 1 i 3 KK postawione nauczycielce w styczniu 2017 roku. Prokuratura uważa, że kobieta miała znęcać się nad małoletnim Dominikiem i był to jeden z czynników, w efekcie którego popełnił on samobójstwo. Kobieta nie przyznaje się do zarzucanych jej czynów. Prokuratura licząc się z ewentualnym zasądzeniem zadośćuczynienia zabezpieczyła majątek oskarżonej. Odrębnym wątkiem w sprawie samobójstwa Dominika jest kwestia ewentualnego popełnienia czynów karalnych przez rówieśników chłopca polegających na dokuczaniu, znieważaniu czy  innych negatywnych zachowaniach. Tu prowadzone jest z wyłączeniem jawności postępowanie w wydziale rodzinnym i nieletnich Sądu Rejonowego w Mławie.

–  Akt oskarżenia przeciwko nauczycielce został już skierowany do sądu. Czyn zarzucany oskarżonej zagrożony jest karą nawet 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto w tej sprawie prokurator wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym na zabudowanej nieruchomości należącej do oskarżonej z tytułu ewentualnego zadość uczynienia za poniesione krzywdy moralne pokrzywdzonych – podaje Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

5 - liczba komentarzy w artykule "Akt oskarżenia przeciwko nauczycielce wpłynął do mławskiego sądu"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
zawsze z maluczkim
Gość

juz trzeci miesiąc idzie, a tu cisza o procesie – czyżby reforma sądownictwa była potrzebna, a Dominik patrzy z góry – co on teraz myśli

informator
Gość

Podobno sprawa 24.08 – czy to prawda

ateista
Gość

czy otrzymamy informacje kiedy będzie proces tej pani. Pilnujcie tego kochany CM

Parafianks
Gość

Dlaczego ta kobieta nadal uczy w szkole ? Powinna już dawno nie mieć możliwości krzywdzić dzieci. Ci co pozwalają na to że nadal uczy powinni głęboko się zastanowić. No ale z drugiej strony trzeba pamiętać że to żona burmistrza. Smutne to ale prawdziwe….

ob. serwator
Gość

czyżby prawdzie stało się zadość. Dobrze, że chociaż Wy informujecie, bo na terenie powiatu żuromińskiego redaktorzy KŻ zapomnieli o problemie

wpDiscuz