Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Wkrótce ruszy procedura Mławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018


Ustalone są już procedury i terminy działań związanych ze składaniem projektów w ramach Mławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Pierwsze działania rozpoczną się już w miesiącu maju.

W Mławie mieszkańcy w poprzednich latach dwukrotnie wybierali do realizacji zadanie zgłoszone bezpośrednio przez przedstawicieli grup społecznych. Pierwszym zadaniem wybranym do realizacji był plac zabaw przy MOSiR, drugim, które jeszcze czeka na zrealizowanie to rewitalizacja skweru parkowego przy ulicy Dworcowej – „Komora”. W tym roku również rozpocznie się procedura wyłaniania projektu lub projektów, które zostaną sfinansowane z budżetu miasta w roku 2018. Ta procedura rozpocznie się już na początku maja br.

Już na 2. maja zaplanowane jest rozpoczęcie zbierania propozycji projektów mieszkańców Miasta Mława do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. 31 maja jest ostatecznym terminem składania wniosków do urzędu miasta. Do 15 maja przewidziane jest otwarte spotkanie z mieszkańcami poświęcone omówieniu procedury i przygotowaniu projektów.

Podobnie jak w ubiegłych latach złożone projekty podlegać będą sprawdzeniu pod względem formalno – prawnym i na tym etapie jeszcze poprawiane bądź uzupełniane. Od 16 sierpnia do 15 września mieszkańcy będą mogli oddać głos tylko na jeden wybrany projekt.

11 października powinno nastąpić ogłoszenie wyników głosowania.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz