Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Mława. Ponad trzystu uczniów przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego


W całej Polsce 19 kwietnia rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Potrwa on do końca tygodnia, czyli do 21 kwietnia. W Mławie do egzaminu przystąpiło 304 gimnazjalistów łącznie ze wszystkich gimnazjów publicznych i niepublicznych, co oznacza 100% frekwencję w pierwszym dniu egzaminów. Najliczebniejsi byli gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 , gdzie do egzaminu przystąpiło 133 uczniów, najmniejsza klasa w tym roku jest w Gimnazjum Akademickiego Centrum Kształcenia – klasa liczy 5 uczniów.

Pierwszego dnia egzaminu sprawdzana jest wiedza humanistyczna, drugi dzień to część matematyczno – przyrodnicza. W ostatnim dniu egzaminów sprawdzana jest wiedza z zakresu języka obcego. Jak to zwykle w trakcie takich egzaminów bywa, po pierwszym dniu egzaminu zdania piszących są podzielone. Jaki jest jednak ostateczny efekt okaże się dopiero 16 czerwca, kiedy to zostaną opublikowane wyniki egzaminu dla poszczególnych szkół. Życzymy jak najlepszych wyników!

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz