Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława Oskar kursy
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Mława. Ponad trzystu uczniów przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego


W całej Polsce 19 kwietnia rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Potrwa on do końca tygodnia, czyli do 21 kwietnia. W Mławie do egzaminu przystąpiło 304 gimnazjalistów łącznie ze wszystkich gimnazjów publicznych i niepublicznych, co oznacza 100% frekwencję w pierwszym dniu egzaminów. Najliczebniejsi byli gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 , gdzie do egzaminu przystąpiło 133 uczniów, najmniejsza klasa w tym roku jest w Gimnazjum Akademickiego Centrum Kształcenia – klasa liczy 5 uczniów.

Pierwszego dnia egzaminu sprawdzana jest wiedza humanistyczna, drugi dzień to część matematyczno – przyrodnicza. W ostatnim dniu egzaminów sprawdzana jest wiedza z zakresu języka obcego. Jak to zwykle w trakcie takich egzaminów bywa, po pierwszym dniu egzaminu zdania piszących są podzielone. Jaki jest jednak ostateczny efekt okaże się dopiero 16 czerwca, kiedy to zostaną opublikowane wyniki egzaminu dla poszczególnych szkół. Życzymy jak najlepszych wyników!

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

Skomentuj

Portal codziennikmlawski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy jednak o zachowanie kultury i nie używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
Nie upowszechniamy Twojego adresu e-mail.