Szkolenia Inkubator Mława Oskar kursy
Pumpjack Party Game Google Play

Derby znowu bez zwycięzcy. Pogrom GKS-u

Przedświąteczna kolejka w lidze okręgowej przyniosła przedostatnie już w tym sezonie derby powiatu mławskiego. Ponownie nie wyłoniły zwycięzcy, co raczej nie zadowoliło żadnej z ekip. Zarówno Korona, jak i Wieczfnianka potrzebują punktów, żeby liczyć się w dalszej walce o utrzymanie.

Początek należał do szydłowian występujących na własnym boisku. W 23. minucie wyszli na prowadzenie – skutecznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Rafał Kieczmer. Adrian Sodoma skapitulował, ale w kolejnych sytuacjach młody bramkarz Wieczfni Kościelnej nie dał się  już zaskoczyć. Obronił m.in. uderzenia Pawła Podlewskiego i Kacpra Małeckiego

Jego koledzy z pola zabrali się do pracy po zmianie stron. Doprowadzili do wyrównania w 52. minucie. Mocno naciskany przez Dawida Sarnowskiego Piotr Karpiński pokonał własnego kolegę Przemysława Węgierskiego.

Beniaminek ze Strzegowa walczył na własnym boisku z Wkrą Bieżuń. Po trzydziestu minutach przegrywał już 0:2 – jedną z bramek strzelił były atakujący GKS-u Daniel Ziółkowski. W wyjściowym składzie pojawił się także inny niedawny gracz naszego klubu Daniel Gatyński.

Gospodarze odpowiedzieli w 63.minucie. Skutecznym strzałem w długi róg popisał się Kamil Kruszewski. Nie zdało się to jednak na zbyt wiele – końcówka w wykonaniu konkurentów okazała się zabójcza. Strzelili trzy gole, strzegowianie odpowiedzieli jedyne uderzeniem w poprzeczkę Kruszewskiego.

W następnej kolejce Wieczfnianka podejmie na swoim boisku GKS Strzegowo (sobota godz. 16), a Korona Szydłowo zmierzy się na wyjeździe z Tęczą Ojrzeń (sobota godz. 16).

Korona Szydłowo – Wieczfnianka Wieczfnia 1:1 (1:0)

Korona: Węgierski – Różycki, Kłos, Karpiński, Kieczmer, M. Kowalski (70. Grędziński), Bartkowski (83. Kacprzak), Tuporowskyj, Kućko (80. Krajewski), Podlewski, Kacper Małecki (85. Jakubiak)
Wieczfnianka: Sodoma – Sarnowski, Palewski, Półkoszek, Majewski – Dziubiński (83. Dudziński), Kaczerski (90. Żbikowski), Szmyt, D. Kołakowski (76. Dąbkowski) – Markiewicz (60. Rutkowski), Melchinkiewicz

GKS Strzegowo – Wkra Bieżuń 1:5 (0:2)

GKS: Bartosiewicz – Racki (75 Kamiński), Jakubowski, Lubiński, Miszczyński, Lubański, Gawryszewski, Warecki (85 Kobielski), Cieśliński (46 M. Kruszewski), Wierzbicki (80 Besser), K. Kruszewski

Pozostałe wyniki XX kolejki: NadnarwiankaMakowianka 1:3, Sona – Orzyc 3:3,  Troszyn – Tęcza 1:2, Iskra – Boruta 3:1, Ostrołęka – Żuromin 3:0, Żbik – Sochocin 1:0

XXII kolejka (29-30 kwietnia): Makowianka – Korona, Sona – Bieżuń, Orzyc – Wieczfnianka, Strzegowo – Tęcza, Korona – Boruta, Troszyn – Żuromin, Iskra – Sochocin, Żbik – Nadnarwianka

Klasyfikacja strzelców: 26 – Paweł Kowalkowski (Makowianka), 13 – Marek Osiński (Żbik), 12 – Piotr Piasecki (Orzyc),11 – Daniel Ziółkowski (Bieżuń), Tomasz Kamiński (Żuromin),  Daniel Malinowski (Iskra), 10 –  Adam Niestępski (Iskra), Maciej Staszczuk (Ostrołęka)