Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

„Śladami wspólnej niemiecko-polskiej historii”. Niemiecka młodzież w I LO w Mławie


W dniach 7 – 12 kwietnia 2017 r. w ramach rewizyty gościli w I Liceum Ogólnokształcącym uczniowie i nauczyciele Paul-Pfinzing-Gymnasium z Hersbruck (Niemcy).

Realizując projekt wymiany kontynuowaliśmy tematykę historyczną zaproponowaną nam podczas ubiegłorocznej wizyty uczniów I LO w Hersbruck.Temat przewodni wizyty to: „Śladami wspólnej niemiecko-polskiej historii”.

Podczas pobytu w naszym mieście niemiecka młodzież zapoznała się z jego historią oraz uczestniczyła w zajęciach integracyjno-językowych.

W sobotę odbył się wieczór integracyjny, na którym nasi goście zostali powitani przez dyrektora szkoły Pana Przemysława Kubińskiego. Odbył się także koncert piosenki niemieckiej.

Niemiecka młodzież miała możliwość uczestniczenia w lekcjach pokazowych oraz rozegrała turniej piłki siatkowej. Uczniowie i nauczyciele z gimnazjum w Hersbruck zostali bardzo serdecznie powitani przez Burmistrza Miasta Mława Pana Sławomira Kowalewskiego. W spotkaniu uczestniczył także dr Leszek Zygner z wykładem na temat: „Mława – miasto pogranicza pomiędzy Prusami Wschodnimi a Mazowszem”.

W nawiązaniu do tematu wymiany młodzież z Hersbruck odbyła dwie wycieczki do Warszawy i Gdańska. Polscy i niemieccy uczniowie zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego oraz zabytki Starego Miasta w Warszawie.

W Gdańsku zapoznali się z wystawą Muzeum II Wojny  Światowej oraz uczestniczyli w grach miejskich na terenie Starego Miasta, poznając jego zabytki i historię.

Współpracę z Paul-Pfinzing-Gymnasium dofinansowała „Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży”

źródło i fot.: I LO w Mławie

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "„Śladami wspólnej niemiecko-polskiej historii”. Niemiecka młodzież w I LO w Mławie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
z bliska
Gość

takich spotkań powinno być co raz więcej,zwłaszcza że mamy bardzo dużo Polaków w Niemczech którzy mają swe pociechy chodzące do niemieckich szkół, ale pamiętają o KORZENIACH SWYCH RODZICÓW UCZĄC SIĘ POLSKIEGO, i kultywują Polskie tradycję, i bardzo często odwiedzają swe rodzinne strony.

wpDiscuz