Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Mławianin oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej


Na wniosek mławskiej prokuratury, na początku kwietnia br. został tymczasowo aresztowany 43 – letni mławianin, Roman M. Wśród stawianych mu zarzutów znalazły się te dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmował się wyprowadzaniem za granicę pieniędzy pochodzących z oszustw, m.in. metodą „na policjanta”. Romanowi M. zarzuca się też werbowanie i kierowanie działalnością tzw. „słupów”.

Według ustaleń śledztwa prowadzonego przez mławską prokuraturę transfery środków pieniężnych dokonywane były przez członków grupy przestępczej poprzez placówki Eurobanku we Wrocławiu, a środki pieniężne pochodziły z oszustw dokonywanych na szkodę osób fizycznych. Dokonywane transfery miały na celu ukrycie przestępczego pochodzenia tych pieniędzy, oraz przy użyciu banku – udostępnienie ich innym członkom grupy przestępczej. W toku tego postępowania wśród podejrzanych znalazł się 43 – letni mieszkaniec Mławy Roman M. Według prokuratury zajmował się on werbowaniem i kierowaniem działaniami co namniej czterech osób, nie będących członkami zorganizowanej grupy przestępczej. Osoby te w zamian za wynagrodzenie na polecenie Romana M. miały otwierać rachunki bankowe, które następnie wykorzystywane były do transferu pieniędzy pochodzących z przestępstw. Roman M. nakłaniał je do zakładania rachunków bankowych, udzielał instrukcji, a po ich otwarciu wypłacał tym osobom ustalone wynagrodzenie oraz odbierał od nich karty bankowe i numery PIN. Środki przekazywane za pomocą tych kont wypłacane były w Wielkiej Brytanii przez innych członków grupy przestępczej. Prokuratura postawiła zarzuty przy podejmowaniu środków pieniężnych pochodzenia przestępczego również „słupom”.

– 4 kwietnia br. Roman M. został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Nie przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów. Zarzuty pomocnictwa postawiono również pięciu innym osobom. Jedna z nich ma również postawiony zarzut podżegania do składania fałszywych zeznań. Wobec tej osoby zastosowano dozór policyjny. Sąd przychylił się do wniosku mławskiej prokuratury i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Roman M. na okres 3 miesięcy. Obecnie trwają dalsze czynności, a sprawa jest rozwojowa – podaje Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Mławianin oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
wiara jest
Gość

kim jest ten typ czemu siedzi i co to za grupa z takimi mizernymi zarzutami lepiej łapcie ludzi co handlują tytoniem bez akcyzy realia mnie to śmiesza takie sukcesy

Ptaszyniec Mławski
Gość

No to jakieś kpiny! Przecież mamy wyrok niezawisłego sądu, że żadnej zorganizowanej przestępczości nie ma i można co najwyżej się przypadkiem nadziać na stopę jakiegoś tancerza dyskotekowego, co może prowadzić do „rozległej niewydolności naczyniowej i w konsekwencji zgonu”. Wypuścić Barabasza!

wpDiscuz