Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
fiołek alpejski kącik kreatywny codziennik inspiruje
Logo

Mława. Nocne włamania na Różanej i Dobrskiej


W ciągu jednej nocy z 9 na 10 kwietnia, na terenie osiedli domów jednorodzinnych w Mławie doszło do dwóch włamań. Złodzieje weszli  podczas snu domowników.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Sprawcy włamali się do domów jednorodzinnych przy ul. Różanej oraz pobliskiej ul. A. Dobrskiej. W obu przypadkach sposób ich działania był podobny. Na ul. Różanej sprawcy weszli przez drzwi tarasowe.  Ukradli pieniądze, które znaleźli w dwóch  damskich torebkach. W tym czasie domownicy spali.

Na ul. A. Dobrskiej sprawcy włamali się przez okienko piwniczne. Z piwnicy przedostali się do wnętrza domu. Ukradli pieniądze, które znaleźli m.in. w  torebce damskiej, zabrali także kluczyki od samochodu marki Mercedes. Następnie wyprowadzili samochód z garażu i odjechali. Domownicy spali.

Policja została zaalarmowana rano. Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu obu włamań. Trwają czynności.

Sprawcy tego rodzaju włamań, zanim dokonają kradzieży, wykonują dokładne rozpoznanie terenu – a zatem zbierają informacje o  obyczajach domowników,  zabezpieczeniach domu, oceniają  zasobność właścicieli.  Warto zwrócić uwagę na obce osoby i pojazdy na naszej ulicy. Zapytać kogo lub czego te osoby szukają, spisać markę i numer rejestracyjny pojazdu, którym się poruszają,  a następnie przekazać informacje swojemu  dzielnicowemu. Kontakt z dzielnicowym ułatwia aplikacja Moja Komenda, którą można zainstalować na swoim smart fonie. Warto reagować.

źródło: asp. Anna Pawłowska KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Mława. Nocne włamania na Różanej i Dobrskiej"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
zyta
Gość

kraty w oknach wykręcone klamki, dobry patent powinien zadziałać.Bierzmy przykład a będziemy bezpieczni.

wpDiscuz