Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
zakaz handlu w niedziele kalendarz 2018 niedziele wolne od handlu
Logo

Kierowca busa tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności


60 – cio letni mieszkaniec Żuromina, kierujący busem podczas wypadku pod Pawłowem ma postawione zarzuty o przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Mławska prokuratura postawiła kierowcy zarzut z art. 177 § 2 KK. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat.

Biuro architektoniczne KB Projekt

– Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut z art. 177 § 2 KK. Kierowca złożył wyjaśnienia i przyznał się do czynu. Zgodnie wnioskiem prokuratury, sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny od dnia 1 kwietnia, na okres trzech miesięcy.Obecnie czekamy na opinię biegłych z zakresu ruchu drogowego i techniki samochodowej. Na podstawie tej opinii będzie można określić jakie zasady i przepisy ruchu drogowego zostały złamane. Prokuratura prowadzi dalsze czynności w tej sprawie – podaje Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, kierujący busem Opel Vivaro z podpiętą przyczepą, 60- letni mieszkaniec Żuromina, jadąc w kierunku Gruduska, na prostym odcinku drogi wyprzedzał jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Podczas tego manewru stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z samochodem ciężarowym Scania, jadącym w kierunku Mławy. Tirem kierował 54- letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego. Busem podróżowało 9 osób.

W wyniku zderzenia pojazdów na miejscu zginęło 5 osób – pasażerów busa, a 4 zostały ranne, w tym jedna lekko. 3 osoby zostały przewiezione do szpitali w Mławie i Ciechanowie, stan 40- letniego pasażera, który trafił do szpitala w Ciechanowie i przeszedł operację, określany jest jako ciężki. Stan zdrowia pozostałych 2 rannych, w tym kierowcy, określany jest jako stabilny, 60- letni kierowca doznał urazu głowy i klatki piersiowej. Kierowca tira nie odniósł obrażeń. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz