Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Zebranie osiedlowe to znakomita okazja żeby podyskutować o sprawach miasta


Plac rekreacyjny w parku, brak koszy na śmieci, oddziaływanie przychodni powstającej na osiedlu Sienkiewicza  na otoczenie, bezpieczeństwo na osiedlu, dokarmianie gołębi i zwierząt, a nawet problemy  z bankiem czy ulicą Misia Puchatka – to ważniejsze sprawy z tych podnoszonych przez mieszkańców podczas wczorajszego zebrania osiedla nr 14 „Zawkrze”. Do wszystkich odniósł się burmistrz Sławomir Kowalewski. Najwięcej jednak czasu burmistrz poświęcił krytyce obecnego rządu szczególnie w kwestii wprowadzenia – zapowiadanej na razie jedynie w mediach – dwukadencyjności w samorządach.

KSP Mława nabór

Wczorajsze zebranie osiedlowe osiedla nr 14  „Zawkrze” nie cieszyło się zbyt dużym zainteresowaniem mieszkańców, choć w gotowości do wysłuchania ich wniosków czy problemów pozostawały władze miasta łącznie z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim.

– Cieszę się, że państwo znaleźliście czas. Zebranie osiedlowe to znakomita okazja żeby podyskutować o sprawach miasta – mówił na początku do zebranych burmistrz.

Potem odpowiadał na zadawane przez mieszkańców pytania, odnosił się do zgłaszanych wniosków. W niektórych sprawach, takich jak potrzeba reagowania straży miejskiej na sytuacje związane z naruszaniem przepisów porządkowych np. przy spożywaniu alkoholu, czy dokarmianiu gołębi i innych zwierząt deklarował podjęcie szybkich działań. W innych, takich jak zgłaszana budowa ulicy osiedlowej czy Spółdzielczej apelował o cierpliwość. W odpowiedzi na zapytanie jednej z mieszkanek o plac rekreacyjny na terenie parku, zadeklarował wolę ostatecznego zakończenia rewitalizacji parku miejskiego. Według zamierzeń urzędu miasta już rozpoczęła się przebudowa budynku „popówki”, która zakończy się w przyszłym roku. Wtedy też ma powstać w tej części parku plac zabaw i rekreacji.  Przy tej okazji zdementował nieprawdziwe informacje, że przy remontowanym budynku w parku ma powstać parking dla samochodów. Burmistrz Kowalewski odniósł się nawet do zgłoszonych przez mieszkańców spraw nie leżących w gestii urzędu miasta. Zobowiązał się do zbadania kwestii warunków  uzyskania pozwolenia na zmianę sposobu użytkowania budynku, w którym powstaje przychodnia medyczna, mieszkańcowi zgłaszającemu problem z obsługą bankową doradził zmianę banku.

W końcowej części spotkania skrytykował m.in. zapowiadane w mediach plany rządowe związane z wprowadzeniem ograniczenia ilości kadencji, dla wójtów, burmistrzów i prezydentów. Dementował, że w samorządach panują układy. Apelował do mieszkańców o reagowanie, myślenie i powątpiewanie w słuszność propozycji takiej czy innej władzy.

– Jeśli zapadnie taka decyzja o dwukadencyjności, to mam nadzieję, że z wszelkimi regułami i prawo nie będzie obowiązywało wstecz. Jeśli będzie, to jest to zamach na samorządy. To nie chodzi o mnie. Jeśli zapadnie taka decyzja, ja to uszanuję, bo chcę respektować prawo. Ale wobec prawa powinniśmy być równi. A pamiętajmy o tym, że niektórzy posłowie i senatorowie, przepraszam za określenie, zatęchli w tym sejmie i senacie. Są po 6 czy 7 kadencji – mówił burmistrz.

– Bezkrytyczne przyjmowanie tego, co jest proponowane przez władzę taką czy inną jest czymś niewłaściwym. Zachęcam, żebyście państwo myśleli, wątpili i reagowali – dodał na koniec Sławomir Kowalewski.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

55 - liczba komentarzy w artykule "Zebranie osiedlowe to znakomita okazja żeby podyskutować o sprawach miasta"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
adam
Gość

Pani radno goraca prośba niech pani zacznie sprzątać po swoim psie i nie urządza hucznych imprez podczas kturych leca wiaraki i meble przez okno

sąsiadka
Gość

brawo adam już dość latała jak ból po flakach przed wyborami a teraz ? wstyd!

przyjaciel
Gość

Pani radna jak zwykle pełna klasy i wdzieku nic dziwnego że burmistsz tak się uśmiecha

sąsiad
Gość

fuj….

bumbum
Gość

Ludzie którzy popierają PIS głosowali na niego lecieli na piękne słówka! Teraz mogą zobaczyć kim na prawdę jest!

Marek
Gość

Ja tez uważam, że ograniczenie kadencyjności, jeśli wejdzie, powinno dotyczyć wszystkich rządzących – radnych, posłów, senatorów także. Mam jednak nadzieję, że to tylko płonne marzenie PIS-u, bo Kowalewski udał się Mławie, jak nikt.

Marek
Gość

Kolego jestes z branży budowlanej, miejskich autobusów, oczyszczalni ścieków czy po prostu rodzina urzędnicza?

Mławianin
Gość

o Boziu co za zestaw kabaretowy?

wpDiscuz