kupimy twoje auto

Derby bez zwycięzcy, falstart w A-klasie

W ostatni weekend rundę wiosenną zainaugurowali piłkarze rywalizujący na szczeblu A-klasy. Inauguracyjna kolejka okazała się nieudana dla zawodników z powiatu mławskiego. Wysokie  porażki poniosła zarówno Konopianka, jak i szreński Żak.

Oba nasze zespoły rywalizowały z ekipami ze ścisłej czołówki. Niestety skończyło się na dwóch porażkach i sześciu straconych goli. Konopianka nie potrafiła znaleźć sposobu na zatrzymanie Artura Rawy. Pierwszego gola napastnik z Sypniewa strzelił w 17. minucie. Natomiast w końcówce meczu skompletował hattricka.

Szreńszczanie rywalizowali z czwartym w tabeli Kurpikiem Kadzidło. Podopieczni Marka Dobrowolskiego próbowali walczyć, ale jedyne na co było ich stać, to strzelenie honorowego gola. Jego autorem był Michał Dwużnik.

W następnej kolejce Konopianka podejmie na swoim terenie Kryształa Glinojeck, a Żak Szreńsk zagra na wyjeździe ze Świtem Baranowo.

Po punkcie w derbach

Pierwsze na wiosnę derby powiatu mławskiego zakończyły się podziałem punktów. Po trzydziestu trzech minutach wydawało się, że bliższa sukcesu jest drużyna z Szydłowa. Za sprawą wracającego na boisko po ciężkiej kontuzji kolana Pawła Podlewskiego, objęli prowadzenie 2:0.

Beniaminek z Strzegowa jednak nie odpuścił. Tuż przed przerwą nawiązali kontakt z lokalnym przeciwnikiem. Celnym uderzeniem popisał się Kamil Kruszewski. Natomiast do remisu pięć minut przed końcem rywalizacji doprowadził Patryk Lubański.

Wieczfnianka zaczęła zmagania z liderem z Ostrołęki od niezwykle mocnego akcentu. Już w 2. minucie do bramki pocelował doświadczony Piotr Melchinkiewicz.

Niestety były to miłe złego początki. Goście przejęli szybko inicjatywę, po 70. minutach mieli już trzy trafienia przewagi. To rozstrzygnęło na dobre losy rywalizacji. Naszych zawodników stać było jedynie na zdobycie drugiej bramki, którą zapisał na swoje konto urodzony w 1999 roku Dawid Sarnowski.

W kolejnej serii Wieczfnianka zagra na wyjeździe z Iskrą Krasne, Strzegowo w Nowym Mieście z miejscową Soną, natomiast Korona Szydłowo wcieli się w rolę gospodarza w konfrontacji z Orzycem Chorzele.