Pumpjack Party Game Google Play

Półfinały już w pełnym składzie. PLAS blisko rozstrzygnięcia

Wynik 3:0 w siatkówce często rozstrzyga o losach dwumeczu. Tak było w przypadku ćwierćfinałowych pojedynków tegorocznej edycji Powiatowej Ligi Amatorów Siatkówki. Trzy zespoły awansowały do półfinału, nie oddając przeciwnikom ani jednego seta.

Najbliżej straty byli reprezentanci TS Relaks. Nie grali w najsilniejszym składzie (zabrakło przede wszystkim Filipa Kowalczyka). Mimo to nie powinni doprowadzić do sytuacji, do jakiej doszło w pierwszym secie. Inna sprawa, że konkurenci ze szreńskiego Technokabla weszli kapitalnie w zawody. Szybko objęli prowadzenie, które w pewnym momencie wynosiło nawet cztery punkty (22:18).

Szreńszczanie nie potrafili  jednak wykorzystać tej przewagi. Pozwolili konkurentom odrobić stratę,  po czym w końcówce seta ulegli 27:29. To okazał się ważny moment rywalizacji. W dwóch kolejnych setach siatkarze TS Relaks dominowali już na całego, wygrywając zmagania 3:0.

Podobnym wynikiem zakończyło się spotkanie Dre-Maru Żuromin z Expressem Kozłowo. Obrońcy tytułu nie oddali rywalom w dwumeczu żadnej partii. Z kolei gracze De Luxe Team nie spędzili na parkiecie ani minuty w tej fazie rozgrywek. Transmik oddał zmagania walkowerem.

Pierwsze spotkania półfinałowe zostaną rozegrane w środę 5 kwietnia. W jednej parze powalczą Trójka z Dre-Marem Żuromin, w drugiej De Luxe Team z TS Relaks. W tym samym terminie odbędzie się bój o piąte miejsce pomiędzy Expressem Kozłowo i Technokablem Szreńsk.

Wyniki

De Luxe Team – Transmik 3:0 (15:0, 15:0, 15:0) – w pierwszym meczu 3:0, Dre-Mar Żuromin – Express Kozłowo 3:0 (25:15, 25:19, 25:21) – w pierwszym meczu 3:0, Technokabel – TS Relaks 0:3 (27:29, 19:25, 21:25) – w pierwszym meczu 0:3