Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Jacek Szlachta radny powiatowy podziękowanie wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Olimpijczyk kontra Zawkrze, Warka kontra Start


Rusza faza play-off w siatkarskiej czwartej lidze. Siatkarze z Mławy powalczą w pierwszej rundzie z Olimpijczykiem 2008 Mszczonów, natomiast na reprezentantów Startu Lipowiec Kościelny czeka WTS Warka.

Słoneczne ogrody Mława

 Znacznie wyżej poprzeczka jest postawiona przed lipowianami. Podopieczni Piotra Cichockiego i Damiana Bierdnika spróbują wyeliminować z dalszej rywalizacji zwycięzcę drugiej grupy eliminacyjnej. Zespół z powiatu radomskiego potrafił w dziesięciu spotkaniach zdobyć aż 24 punkty. Po stronie zysków zapisał także dwadzieścia siedem ugranych setów (przegrał tylko dziesięć).

W tej samej grupie walczyli siatkarze z Mszczonowa. Występując pod nazwą Olimpijczyk 2008 finiszowali na trzeciej pozycji. Ugrali 16 punktów, wyprzedzając w klasyfikacji generalnej ekipy z Przytyku, Pionek i Błędowa.

Pierwszy mecz w rywalizacji Startu z Warką odbędzie się w niedzielę 26 marca – rewanż zaplanowano na 2 kwietnia. Natomiast mławianie wybiegną na parkiet już dziś, wcielając się w rolę gospodarzy. Pojedynek na sali I LO rozpocznie się  o godz. 19.30. Dwumecz zakończy się trzy dni później konfrontacją na hali w Mszczonowie.

 Kuźniarski najlepszym libero

 Ostatnim sprawdzianem formy dla zawodników Zawkrza przed dwumeczem z Mszczonowem był udział w turnieju „Żuromin Cup 2017”. Na starcie stanęło osiem zespołów. Nasi gracze zakończyli zmagania na trzecim miejscu.

W grupie wygrali trzy spotkania, tracąc zaledwie seta. Potknęli się dopiero w półfinale, choć w pojedynku z BKS-em IProArt Team Warszawa zostawili na parkiecie mnóstwo energii. Konkurenci triumfowali 2:0, ale końcowe wyniki poszczególnych setów świadczą o ogromnej zaciętości. W pierwszym było 26:24, w drugim 25:23.

Ostatecznie mławianie zakończyli jednak zawody w strefie medalowej. W tzw. małym finale okazali się lepsi od kadry Mazowsza niesłyszących. Emocji nie zabrakło, zwycięzca został wyłoniony dopiero w tie-breaku.

Piotr Kuźniarski odebrał statuetkę dla najlepszego libero turnieju. Oprócz niego w naszej drużynie wystąpili Piotr Domżalski, Paweł Domżalski, Tomasz Szwęch, Damian Łuniewski, Łukasz Cichowski, Łukasz Bober, Kacper Kłosowski, Jan Kanowski, Robert Rybka i Serafin Gruźlewski.

RS

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500