Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Będziemy musieli podjąć takie decyzje aby nauczyciele w tych szkołach mieli pracę


Wczorajsza nadzwyczajna sesja rady miasta zwołana została na wniosek burmistrza jedynie w celu podjęcia uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

Słoneczne ogrody Mława

Jednogłośnie podjęta przez radnych miejskich uchwała, ostatecznie ustala nową sieć szkół, co stało się konieczne na skutek wprowadzonej reformy oświaty. Zgodnie z procedurą ustalanie nowej sieci szkół odbywa się dwustopniowo. Najpierw rada miasta 28 lutego br. podjęła uchwałę w sprawie projektu nowej sieci szkół. Tenże projekt 1 marca został przekazany Mazowieckiemu Kuratorium Oświaty do zaopiniowania. Kuratorium nie wniosło do przedłożonego projektu żadnych uwag i 10 marca pozytywnie go zaopiniowało. Opinia kuratorium pozwala z kolei samorządom na podjęcie uchwały już nie o projekcie, a o ustaleniu nowej sieci szkół. Dla Mławy nowa sieć szkół oznacza przede wszystkim powrót do układu sześciu szkół podstawowych i nowe obwody tych szkół, które w systemie pojawią się już w roku szkolnym 2017/2018 oraz stopniowe wygaszanie gimnazjów. Właśnie na tę kwestię zwrócił uwagę radny Waldemar Łaszczych.

– To co ustaliliśmy to jest bardzo dobre na dzisiejszy dzień , optymalne rozwiązanie. Trzeba będzie pochylić się nad jednym problemem, sprawą gimnazjów. Ponieważ jeśli by tak zostało, do gimnazjów niestety mało byłoby dzieci, a są piękne dwie szkoły. Będziemy musieli podjąć takie decyzje aby nauczyciele w tych szkołach mieli pracę i aby te szkoły miały nabór dzieci – mówił radny.

Ostatecznie rada jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

8
KOMENTARZE

1500
kamnil p.

zgłaszam to do płokułatuły! tak być nie może! pływatne szkoły? nie dotować! tylko na państwowe!

Gość 1

A co zresztą, ludzi którzy stracili pracę ? Nimi nikt się nie przejmuje. Nie ma pracy w Mławie dla młodych ludzi!! O kobietach już nie wspomnę którym ciężko jest cokolwiek znaleźć.

yyyy

Prawda, prawda..

Marek

Polska błazenada. Kolejna uprzywilejowana grupa. Postkomunistyczne relikty minionej epoki. Przywileje. Jezeli ktos nie moze wykonywać zawodu lub zapotrzebowanie na pracownikow w danej branży się zmniejsza, to trzeba się przebranżowić. Tak jest na całym świecie i nikt nie robi z tego żadnego problemu. Macie Innowacyjnego Burmistrza? Rozwój Mlawy? Chińczycy zainwestowali? Koreańczycy zainwestowali? No to czego się bać? Jak dają to trzeba brać pełnymi rękami.

~kajka

Czy pan radny słyszał, że w Mławie jeszcze 4 szkoły prywatne będą, a dzieci coraz mniej? A pan martwi się tylko o nauczycieli gimnazjum. Ciekawe kto będzie chodził do tych 10 podstawówek w naszej wieliej metropolii?

radny41

Racja jest taka…Nauczycieli mamy za dużo,a zwłaszcza tych co mają wiek pod emerytalny! Ci właśnie nauczyciele stracili zapał,chęć do pracy.Pracują-zmuszają siebie aby ”do emerytury”.Podsumowując- Starych zwolnić,MŁODYCH zostawić,a nawet zatrudniać,ale pod warunkiem Tych co skończyli 8 klas podstawówki !!!

JFK

Panie. radny co znaczy musza miec pracę A zapewnia pan prace zwalnianym z LG ?

nelia

Czy ustalono już rejonizację dla szkół podstawowych?