Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Pierwsze wiosenne flirty w parku


Już niedługo będziemy mieć kalendarzową wiosnę, a zimowe wspomnienia szybko topnieją w promieniach ciepłego marcowego słonka. Tymczasem w przyrodzie wiosna nabiera rozpędu. Przyleciały już dzikie gęsi i żurawie. Czekamy jeszcze na bociany – „polskich emigrantów” z ciepłych krajów.

KSP Mława nabór

W mławskim parku też już wiosenne nastroje. Zazieleniły się krzewy. Dodatnie temperatury i słoneczne dni sprawiły, że ożywił się parkowy plac zabaw. W ostatnich dniach w alejkach królują niepodzielnie gołębie. Ci, którzy dysponują wolnym czasem godzinami mogą oglądać sobie zabawne scenki harców i zalecanek w wykonaniu tych lubianych w Mławie ptaków. Samce stroszą pióra, drepcą, gruchają i pieszczotliwie zaczepiają nieśmiałe samiczki. Spłoszone odfruwają, by za chwilę sytuacja powtarzała się już w innym miejscu.

Zaryzykować można tezę, że obserwacja takich zachowań, to dla ludzi takie wdzięczne preludium, zanim nastanie maj – miesiąc zakochanych.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz