przychodnia alfamed

Mławianka zaczęła od przegranej. Łomianki lepsze o gol

Inauguracja rundy wiosennej okazała się nieudana dla piłkarzy Mławianki. Na własnym boisku musieli uznać wyższość konkurentów z Łomianek. O sukcesie gości przesądziła bramka zdobyta w 65. minucie przez Karola Szeligę.

Gospodarze przystąpili do konfrontacji bez czterech podstawowych zawodników. Widoczna była szczególnie nieobecność Daniela Orzechowskiego i Marcina Tomczaka. Bez nich siła ofensywy Mławianki stopniała niemalże o połowę.

W pierwszej połowie mławianie oddali trzy celne strzały w światło bramki. Żaden nie sprawił większych kłopotów Przemysławowi Wysockiemu. Na listę strzelców próbowali się wpisać Jakub Wróblewski, Tomasz Tuttas i Łukasz Wodzyński.

Goście atakowali częściej, ale długo nic z tego nie wynikało. To się zmieniło w 65. minucie. Karol Szeliga wykorzystał niezdecydowanie naszych obrońców i  pięknym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Mateusza Leśniewskiego.

Mławianie nie potrafili odrobić tej straty. Efektu nie przyniosły dwa uderzenia z rzutów wolnych  w wykonaniu Tomasza Więckiewicza. Natomiast w 75. minucie szarżował Tuttas. Przed sobą miał już tylko jednego obrońcę. Poradził sobie z nim, a gdy ruszał sam na bramkę został sprowadzony na ziemię przez rywala. Sędzia nie przerwał gry, co całkowicie wyprowadziło z równowagi Zbigniewa Kaczmarka. Efekt był taki, że trener Mławianki musiał oglądać resztę spotkania zza ogrodzenia sztucznego boiska w Mławie.

W 22 kolejce Mławianka zmierzy się z Hutnikiem Warszawa. Spotkanie odbędzie się na boisku stołecznego klubu.

MKS Mławianka Mława – KS Łomianki 0:1 (0:0)

Mławianka: Leśniewski – Radziszewski, Abramczyk, Wodzyński, Drzewiecki, Wawrzyniak, Więckiewicz, Wróblewski, Pocieżnicki (63. Gosik), Stryjewski, Tuttas

Pozostałe wyniki: Dolcan – Pogoń 2:4, Ożarowianka – Unia przełożony na 5 kwietnia, Czarni – Przasnysz 0:1, Łyse – Bug 0:3 – walkower, Mazovia – Ostrovia 3:1,  Podlasie – Hutnik 0:4, Błękitni – Bzura 0:4, Pogoń II – Ciechanów 2:2, Delta – Wisła II 0:1