Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Kameralny koncert świeckiej muzyki barokowej w MDK


W najbliższą środę melomani czerpiący przyjemność ze słuchania muzyki klasycznej będą mieli okazję poznać największe kompozycje wirtuozów epoki baroku. W programie przewidziane są wykonania sonat Johanna Sebastiana Bacha oraz menuetów George’a Friedricha Händla.

KSP Mława nabór

Koncert z udziałem muzyków Filharmonii Narodowej rozpocznie się o godz. 18.00. Zapraszamy do wysłuchania, ale również skorzystania z niepowtarzalnej okazji uczestniczenia w jednym z niewielu pokazów gry na historycznych instrumentach. W zaproponowanym repertuarze, oprócz wspomnianych propozycji, znalazły się kompozycje największych mistrzów epoki, takich jak: Vivaldi, Corelli, Teleman czy Purcelll. Polskim akcentem będzie utwór Adama Jarzębskiego  – kompozytora, który był też budowniczym królewskich i autorem pierwszego przewodnika po Warszawie. Mławianie usłyszą fragmenty barokowych sonat, sinfonii orkiestrowych, suit tanecznych oraz poznają historię powstania tych niezwykłych dzieł, granych na królewskich dworach w XVII i XVIII wieku.

Serdecznie zapraszamy

Źródło MDK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz