Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Sprawcy włamania do Neonet w Mławie zatrzymani w Zakroczymiu?


Mławska policja podejrzewa, że co najmniej jeden z pięciu tymczasowo aresztowanych sprawców próby kradzieży bankomatu w Zakroczymiu  brał udział we włamaniu i kradzieży telewizorów i laptopów ze sklepu Neonet w Mławie 31 grudnia 2016 r.

KSP Mława nabór

W ślad za tym mławska prokuratura przekazała akta prowadzonego w Mławie postępowania do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, w celu rozważenia włączenia mławskiego wątku w postępowanie prowadzone w tamtejszej prokuraturze.

– Akta już wysłaliśmy. Zwykle w takich sytuacjach jednostki zgadzają się na takie postępowanie, ale formalnie czekamy na decyzję prokuratury w Nowym Dworze Mazowieckim – mówi Marek Łasicki zastępca Prokuratora Rejonowego w Mławie.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 31 grudnia 2016 r. o godz. 4:30  przy Al. Piłsudskiego w Mławie. Sześciu zamaskowanych sprawców, poruszających się samochodem dostawczym marki Ford Transit, staranowało drzwi sklepu Neonet  i ukradło 6 telewizorów oraz 35 laptopów o wartości ok. 50 tys. zł. Podczas ucieczki zderzyli się z radiowozem interweniującego patrolu. Policjanci odzyskali  sprzęt oraz forda transita, którego skradziono z terenu woj. warmińsko- mazurskiego tej samej nocy. Mławska policja i prokuratura podjęła czynności śledcze, zabezpieczając m.in. ślady biologiczne na miejscu przestępstwa.

Podobną technikę włamania zastosowała pięcioosobowa grupa przestępcza w Zakroczymiu w lutym tego roku. Staranowali skradzionym wcześniej samochodem witrynę sklepową i usiłowali ukraść bankomat. Tu mieli już pecha. Trzech z nich po pościgu zatrzymali nowodworscy policjanci, pozostali dwaj członkowie grupy wpadli nieco później, dzięki pomocy kryminalnych z Komendy Stołecznej w Warszawie.

Nadzorujący sprawę prokurator z Nowego Dworu Mazowieckiego przedstawił zatrzymanym zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch pojazdów i usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatu. Dodatkowo jeden ze sprawców odpowie za znieważenie policjantów. Teraz być może do tych zarzutów dołączona zostanie sprawa włamania do Noenet w Mławie.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Sprawcy włamania do Neonet w Mławie zatrzymani w Zakroczymiu?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
kicia
Gość

Super brawo -tylko szkoda ze Mławska policja sobie nie poradziła tylko Policjanci z N dworu .Widać ze chłopaki zajmują się swoja praca, a nie ganiają za metami z kilkoma paczkami fajek.

wpDiscuz