Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Trwają policyjne działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”


Dziś od rana, na terenie całego kraju trwają wzmożone działania prewencyjne NURD. Celem działań jest ograniczanie zdarzeń drogowych z udziałem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Przy okazji działań, dziś rano patrol ruchu drogowego spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. pięciolatki ze Szkoły Podstawowej w Lipowcu Kościelnym uczyły się zasad przechodzenia przez jezdnię – na przejściu w Mławie.

KSP Mława nabór

Przez cały dzień, pod szczególnym policyjnym nadzorem będą przejścia dla pieszych – szczególnie te, gdzie dochodziło już do zdarzeń drogowych. W ramach akcji policjanci współpracują także z operatorami monitoringu miejskiego. Partole drogówki zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierujących względem pieszych. Wzmożone kontrole prowadzone są między innymi w rejonach pasaży handlowych, szkół, przystanków autobusowych – a więc wszędzie tam gdzie odbywa się nasilony  ruch pieszych.

Przy okazji działań, policjanci ruchu drogowego spotkali się także z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Grupa 5- latków ze szkoły w Lipowcu Kościelnym, która przyjechała dziś do Mławy, mogła uczyć się w praktyce  zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego na prawdziwym  przejściu dla pieszych. Była to też lekcja dla dorosłych, którzy obserwowali maluchy w akcji. Wielu dorosłych bowiem lekceważy bezpieczne zachowanie na przejściu dla pieszych. pięciolatki dawały zatem dobry przykład a przy tym były widoczne z daleka – dzięki elementom odblaskowym, które sprytne maluchy  noszą na co dzień.

Działania prewencyjne policji potrwają do końca dnia.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz