Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Szkolny Konkurs Mitologiczny dla pierwszaków w Gimnazjum nr 2


Jak co roku na początku marca, w Gimnazjum nr 2 im. dra J. Ostaszewskiego w Mławie odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny.

KSP Mława nabór

W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły reprezentujące wszystkie klasy I. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, odpowiadali na pytania dotyczące znajomości mitologii greckiej. Ich wypowiedzi wymagały znajomości różnych zagadnień związanych z dziejami starożytnej Grecji, poruszanych zarówno na lekcjach historii, jak też na zajęciach języka polskiego. Jednak interdyscyplinarność konkursu nie przerażała zawodników- uczniowie świetnie sobie radzili podczas zmagań. Aby wyłonić zwycięzców, potrzebna była nawet dogrywka.

Starcie pierwszoklasistów uatrakcyjniły występy uczennic z klasy II a, które na zajęciach dodatkowych rozwijają swoje pasje artystyczne. Dziewczęta przygotowały dla swoich młodszych kolegów teatralne inscenizacje znanych z mitologii związków frazeologicznych. Zadbały również o przystrojenie sali konkursowej we własnoręcznie przygotowane plakaty i obrazki o tematyce mitologicznej. Dzięki występom młodych artystek konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a zawodnicy i publiczność świetnie się bawili.

Konkurs zakończył się zwycięstwem przedstawicieli klasy I b. Miejsce II zajęli reprezentanci klasy I c, a III – klasy I e. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i słodkościami.

źródło i fot.: Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz