Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Dąbek. Biblioteka lekarstwem na nudne ferie


Ferie od zajęć szkolnych nie zawsze muszą być nudne! W Gminnej Bibliotece Publicznej w Dąbku zorganizowane zostały zajęcia i warsztaty dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Zajęcia odbywały się w dniach od 14 do 23 lutego i wzięły w nich udział dzieci z Dąbku i okolic, które spędzały ferie na wsi.

Biblioteczne spotkania rozpoczęły się od zajęć plastycznych i przygotowania walentynek. Kartki dzieci ozdobiły serduszkami i wierszykami, a potem wręczały sobie nawzajem.

Do ciekawych spotkań z pewnością przejdą warsztaty „Powrót do przeszłości” przygotowane i przeprowadzone przez mławskiego miłośnika lokalnej historii i regionalistę Janusza Dębskiego.  Dzieci dowiedziały się m.in. o tym jak kiedyś wykonywane były fotografie, mogły obejrzeć stare aparaty i posłuchać ciekawostek na temat fotografii. Wszyscy mogli też zobaczyć stare adaptery i gramofony oraz znaczki i monety.

Aby dzieci kojarzyły książki nie tylko z podręcznikami i lekturami szkolnymi zorganizowano zajęcia literackie i głośne czytanie ulubionych bajek. Zaproszona babcia, Pani Wanda Frąckiewicz, zaciekawiła młodych słuchaczy opowieściami Braci Grimm i Charles’a Perraulta.

Dzieci mogły również grać w gry planszowe, układać puzzle i grać w różne gdy ruchowe.

Wspólne spędzanie ferii zakończyło przygotowanie strojów karnawałowych z wykorzystaniem różnych materiałów. Bal karnawałowy zbiegł się z Tłustym Czwartkiem, zatem tańce i karaoke osłodziły pyszne pączki.

– Cieszę się, że dzieci chciały spędzić swój wolny czas nie tylko przed komputerem i telewizorem, ale także w bibliotece, między kolorowymi bajkami i książkami – podsumowała spotkania Agnieszka Bednarska, bibliotekarka Filii w Dąbku.

red.

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
Seweryn

Bardzo dobra inicjatywa! Pozdrawiam małych uczestników i pomysłodawców 🙂

Raksa

Fajnie, że są jeszcze wśród bibliotekarzy entuzjaści bajek, baśni czy legend. Pamiętam jak właśnie takie książki rozbudzały moją wyobraźnię. Gratuluję bibliotekarce pomysłu i życzę dalszych lat owocnej pracy na rzecz.promocji kultury i czytelnictwa.

Ewik77

Świetnie, popieram takie akcje. Brawa dla Pani Agnieszki i wszystkich zaangażowanych.