Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

Alternatywa dla przerw spędzonych z „komórką”


Od niedawna w Gimnazjum nr 2 na przerwach zamiast telefonu można pograć w ustawione na korytarzu piłkarzyki.

Większość dzisiejszej młodzieży  wybiera bierny odpoczynek. Najczęściej przed telewizorem bądź komputerem, grając do późnych godzin nocnych. Jednak wielogodzinne siedzenie przed ekranem nie należy do najzdrowszych. Często w telewizji słyszymy ile młodych osób jest uzależnionych od komputerów, częściej od Internetu. Młodzież preferuje również długo godzinne rozmowy z rówieśnikami, lecz tu uwaga -przez telefon, najczęściej na serwisach społecznościowych.

Ale w Gimnazjum nr 2  bardziej pożyteczną formą spędzania czasu jest czytanie książek /w naszej przestrzennej czytelni/ może niezbyt popularne, ale jednak takich osób, które  lubią czytać mamy wiele.
Czynny odpoczynek jest zdecydowanie lepszą opcją dla młodzieży. Wielu uczniów korzysta z zajęć sportowych organizowanych przez szkołę / sekcja piłki ręcznej, siatkowej , koszykowej, nożnej oraz pływania.

Ale przerwy w „Dwójce” należą do uczniów. To podczas nich młodzież odkłada telefony komórkowe i staje przy stołach piłkarskich aby rozgrywać mecze. Są mecze między klasowe oraz między dziewczętami i chłopcami. Ten rodzaj spędzania wolnego czasu tak spopularyzował się wśród młodzieży, iż sami robią listę rozgrywek i potrafią podczas przerw zapomnieć o telefonach komórkowych.

To są najpopularniejsze momenty spędzania wolnego czasu wśród młodzieży podczas przerw w Gimnazjum nr 2.

źródło: M.Dziubiński Gimnazjum nr 2

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz