Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Od września tego roku wracają szkoły podstawowe nr 2 i nr 3


Przekształcenie Gimnazjum nr 1 w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika i Gimnazjum nr 2 w Szkołę Podstawową nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego zakłada przyjęty przez radę miasta projekt dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Projekt uchwały przedstawiony radzie miasta przez dyrektora Centrum Usług Wspólnych Ryszarda Staniszewskiego na sesji w dniu 28 lutego nie wzbudził ani kontrowersji, ani jakiejś dłuższej dyskusji. Komisje rady zaopiniowały go pozytywnie, a wszyscy radni zgodnie za nim zagłosowali.

Przekształcenie obydwu gimnazjów w ośmioletnie szkoły podstawowe pociągnęło za sobą konieczność ustalenia nowych granic obwodów dla tych szkół, co wspomniana uchwała przewiduje. Radny Henryk Kacprzak poprosił o doprecyzowanie czy gimnazja są przekształcane w szkoły podstawowe czy może zespoły placówek, tak jak trzy dotychczas funkcjonujące w mieście.

– Zespoły, które dotychczas funkcjonują, będą dalej funkcjonować. W przypadku gimnazjum nie powołujemy przedszkola, w związku z tym zespół taki jest nawet z formalnego punktu widzenia niemożliwy. Jeżeli będzie taka potrzeba żeby zwiększyć dostępność dzieci do przedszkola, w najbliższej przyszłości nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy nowo powstałych szkołach nr 2 i 3 powołać przynajmniej na początek oddziały przedszkolne  – wyjaśniał wątpliwości dyrektor Staniszewski.

Zgodnie z procedurą ten właśnie przyjęty przez radę projekt dostosowania sieci szkół przesłany będzie do zaopiniowania kuratorowi oświaty. Opinie obu działających w oświacie związków zawodowych są już znane – obydwie są pozytywne. Ostatnim krokiem dostosowania sieci szkół do nowego ustroju będzie podjęcie przez radę do końca marca uchwały o dostosowaniu sieci szkół do nowego ustroju.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
Ja3

I po co to wszystko, tylko zamieszanie. Stracą dzieci. Tylko starcy będą weseli, bo ich dzieci będą chodziły jak oni za PRLu.

Ktos

Gdzie mogę znaleźć obwody do szkół chodzi mi jaka ulica do jakiej szkoły?

Ela

Niestety ale na razie nikt tego jeszcze nie wie..:) Musimy czekac może niebawem sie dowiemy..:)