Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzierzgowo. Radni przeciw projektowi dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego


Radni jednogłośnie odrzucili projekt uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Projekt taki pojawił się w porządku sesji rady na wniosek wójta  dopiero w dniu obrad.

Słoneczne ogrody Mława

W projekcie uchwały zaplanowane było przekształcenie dotychczasowych sześcioklasowych szkół podstawowych w Dzierzgowie i Rzęgnowie w szkoły ośmioklasowe. W strukturę ośmioklasowej Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie od 31 sierpnia br. miało być włączone Publiczne Gimnazjum w Dzierzgowie, gdzie dotychczasowi gimnazjaliści klas I i II ukończyliby swój stopień edukacji.

Dyskusja nad projektem uchwały była krótka, głos zabrało jedynie dwoje radnych i oba głosy były za nie podejmowaniem takiej uchwały.

– Z automatu te szkoły staną się szkołami 8-klasowymi. Nikt samorządu się nie pytał, czy jesteśmy przygotowani. A dzisiaj co? Obligatoryjnie musimy podjąć uchwałę. Nie wiem jakie będzie stanowisko wysokiej rady, ale ja za taką uchwałą głosować nie będę – zadeklarowała radna Magdalena Nowicka.

– Jest wiele niedomówień, aczkolwiek są też inne przesłanki, żeby w naszej gminie takiej uchwały nie było – dodała.

– Na terenie naszej gminy prawo oświatowe było wielokrotnie łamane. Jeżeli podejmiemy tę uchwałę, że szkoła podstawowa ma wchłonąć gimnazjum i wysoko kwalifikowana kadra (gimnazjum – red.) ma podlegać pod kierownika placówki, który że tak powiem, budzi szerokie wątpliwości co do jego kompetencji i zaufania w środowisku i na zewnątrz, w stosunku do której brak jest współpracy z organem prowadzącym i z radą. Uważam, że na dzień dzisiejszy taka uchwała nie powinna być przyjęta –  argumentował radny Krzysztof Czerwiński.

– Nadszarpnięte będzie dobre imię szkoły i Dzierzgowa. Najpierw trzeba zrobić fundamentalny porządek w tej szkole, a dopiero potem zająć się uchwałą – dodał radny.

Ponieważ nie było już innych głosów w dyskusji, przewodniczący rady zarządził głosowanie, które zakończyło się zgodnym odrzuceniem wniesionego projektu.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

13
KOMENTARZE

1500
A KU KU

Panie Czerwiński! Tutaj też Pana nie widzę. Co się stało? Niechże się Pan ujawni i znowu coś mądrego napisze.

Cenzor

Wynika z tego, że Wójt chciał dobrze, ale niektórzy radni na to nie pozwolili. Poprzednik też CHCIAŁ… Historia zatacza koło?

Homo nie wiadomo

Nie było już innych głosów w tej sprawie bo ludziom szkoda strzępić ryja na ten temat… wszyscy wiedzą jak jest… Powinno się o tym mówić otwarcie bo niestety ale prawdy nic i nikt nie zagłuszy.

A KU KU

No właśnie, wszyscy DOSKONALE wiemy jak jest i prawdy nic nie zagłuszy! A plotki wsadź sobie z drugiej strony przewodu pokarmowego. Podpowiem Ci, że jest to ta przeciwległa strona „ryja”. I nie obrażaj ludzi, bo świadczy to bardzo źle o Tobie. Weź pod uwagę również to, że te komentarze czytają ludzie z sąsiednich gmin i miast. Wystawiasz także świadectwo swojej miejscowości.

Ha ha ha

„Homo nie wiadomo” – problem z określeniem własnego jestestwa?

Ku ku

Nikt się nie zniży do twego poziomu jedna i ta sama osobo, byś wtedy z pewnoscią pokonala swoim „doświadczeniem” 😀

Ktoś

Panie Czerwiński. Niech się Pan w końcu przestanie zasłaniać radnymi. Oprócz Pana i jeszcze jednej osoby nikt inny nie zabrał głosu w tej sprawie. I jeszcze jedno. Wypowiada się Pan za Organ Prowadzący. Coś się Panu pomyliło. Pan jest radnym, a Organem Prowadzącym jest Wójt. Czy pełni Pan funkcję Wójta?

Pierwszomarcowiec

Radni Niezłomni !!!

Mmm

Odpowiedzialnym ludziom trudno podjąć decyzję o zniszczeniu tego, co przez te lata wspolnie budowali. Dlatego rozumiem ich ogromne wątpliwości i poczucie bezsensownosci i beznadzeji

Sapiens sapiens

Widać Pani N… na forum się uaktywnila bądź jej nadworny pachołek. Najwidoczniej prawda w oczy kole. Brawo Radni!

Homo sapiens

Panie Czerwiński. W pomawianiu ludzi wiedzie Pan prym (proszę nie mylić z prymusem). Ale dosyć tego.

Ktoś

To znaczy, że Gimnazjum do rozwiązania!

Max

Aż dziwne że nikt nie komentuje.