Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Kreatywne ferie w Wieczfni Kościelnej


Różne atrakcje czekały na uczniów podczas tegorocznych ferii zimowych. Na wszystkich czekających na chętnych zajęciach można było wykazać się pomysłowością i kreatywnością.

Warsztaty kulinarne z Kołem Gospodyń Wiejskich w Wieczfni Kościelnej przyciągnęły sporą grupę dzieciaków. Mali kucharze pod okiem Pani Elżbiety Sieczki piekli babeczki marchewkowe oraz ciasteczka amoniaczki z orzechami. Dzieciakom towarzyszyli rodzice bądź dziadkowie. Żeby możliwa była degustacja trzeba było wziąć się ostro do pracy. Kucharze z werwą zabrali się do tłuczenia orzechów, precyzyjnie odmierzyli składniki, aby w następnej kolejności przystąpić do wyrobienia ciasta. A potem wałki poszły w ruch. Z rozwałkowanego ciasta wycinano foremkami różnorodne kształty. Gotowe ciasteczka ozdobiono barwnymi posypkami i czekoladą. Zadowolone dzieciaki z przepisami w dłoni wróciły do domu.

Warsztaty poprowadziła sprawnie i interesująco pani Elżbieta Sieczka wraz z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Wieczfni Kościelnej.

Poza warsztatami kulinarnymi można było również wziąć udział w zajęciach plastycznych. Dzieciaki robiły kolorowe kwiatki, wiatraki oraz gniotki. Można było także posterować robotem i wydawać mu polecenia. wydawać polecenia. Niezła zabawa czekała na dzieciaki podczas spektaklu Benio w opałach. Biblioteka gościła również uczniów, którzy zbierali materiały do napisania prac i referatów. Niestety wszystko co przyjemne kończy się zbyt szybko, tak było też w przypadku tegorocznych ferii w Wieczfni Kościelnej.

źródło i fot.: GBP w Wieczfni Kościelnej

oprac. red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz