Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Z przebudową ulicy Górnej znów „pod górkę”


O pozyskanie pieniędzy zewnętrznych na przebudowę ulicy Górnej miasto starało się dwukrotnie. Bezskutecznie. Za każdym razem wnioski otrzymywały zbyt mało punktów, przede wszystkim ze względu na niemożność zaprojektowania układu komunikacyjnego zgodnie z najwyżej punktowanymi standardami. W tym roku chce przebudować Górną ze środków własnych.

W tym celu podjęte zostały już na samym początku roku pierwsze kroki – ogłoszony został już przetarg mający na celu wyłonienie wykonawcy inwestycji. Domyślać się można, że ogłoszenie przetargu zaraz na początku roku, kiedy to firmy budowlane dopiero zbierają portfel zamówień, miało na celu zminimalizowanie cen w przetargu. W ubiegłych latach bowiem na tę drogę planowano łącznie wydać ok. 5 mln zł., ale w tegorocznym budżecie miejscy radni zapisali kwotę 2 mln. zł.

Ostatecznie do przetargu przystąpiły cztery firmy. W wymaganym terminie tj. do 7 lutego 2017 r. wpłynęły cztery oferty od Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Mińsku Mazowieckim, Przedsiębiorstwa Robót Drogowo Inżynieryjnych w Mławie, Przedsiębiorstwa Transportowo Handlowego „Wapnopol” w Glinojecku i firmy GUTBRUK z miejscowości Kaki Mroczki. Ta właśnie ostatnia firma złożyła ofertę z najniższą ceną – 2 378717,96 zł, podczas gdy najdroższa oferta firmy z Mińska Maz. Przekraczała 3 mln zł. problem w tym, że miasto w przetargu przeznaczyło na inwestycję kwotę 1 970000 zł. Przetarg jednak został rozstrzygnięty i oferta firmy GUTBRUK została uznana za najkorzystniejszą. Teraz tylko miasto na najbliższej sesji musi znaleźć prawie 480 tys. zł aby przetarg mógł dojść do skutku. Planowany termin zakończenia przebudowy ulicy Górnej to koniec września 2017 r.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ