Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława profesjonalny opiekun
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Z przebudową ulicy Górnej znów „pod górkę”


O pozyskanie pieniędzy zewnętrznych na przebudowę ulicy Górnej miasto starało się dwukrotnie. Bezskutecznie. Za każdym razem wnioski otrzymywały zbyt mało punktów, przede wszystkim ze względu na niemożność zaprojektowania układu komunikacyjnego zgodnie z najwyżej punktowanymi standardami. W tym roku chce przebudować Górną ze środków własnych.

W tym celu podjęte zostały już na samym początku roku pierwsze kroki – ogłoszony został już przetarg mający na celu wyłonienie wykonawcy inwestycji. Domyślać się można, że ogłoszenie przetargu zaraz na początku roku, kiedy to firmy budowlane dopiero zbierają portfel zamówień, miało na celu zminimalizowanie cen w przetargu. W ubiegłych latach bowiem na tę drogę planowano łącznie wydać ok. 5 mln zł., ale w tegorocznym budżecie miejscy radni zapisali kwotę 2 mln. zł.

Ostatecznie do przetargu przystąpiły cztery firmy. W wymaganym terminie tj. do 7 lutego 2017 r. wpłynęły cztery oferty od Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Mińsku Mazowieckim, Przedsiębiorstwa Robót Drogowo Inżynieryjnych w Mławie, Przedsiębiorstwa Transportowo Handlowego „Wapnopol” w Glinojecku i firmy GUTBRUK z miejscowości Kaki Mroczki. Ta właśnie ostatnia firma złożyła ofertę z najniższą ceną – 2 378717,96 zł, podczas gdy najdroższa oferta firmy z Mińska Maz. Przekraczała 3 mln zł. problem w tym, że miasto w przetargu przeznaczyło na inwestycję kwotę 1 970000 zł. Przetarg jednak został rozstrzygnięty i oferta firmy GUTBRUK została uznana za najkorzystniejszą. Teraz tylko miasto na najbliższej sesji musi znaleźć prawie 480 tys. zł aby przetarg mógł dojść do skutku. Planowany termin zakończenia przebudowy ulicy Górnej to koniec września 2017 r.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

8 komentarzy

 1. Mieszkaniec 01/03/2017 o 08:07

  Nie wiem czy ktoś wypowiada się z mieszkańców ul. Górnej ale ja tu mieszkam i to nie jest takie proste nam zabierają duża część działki burza plot i odszkodowanie które dostaniemy nie wiadomo czy wystarczy na postawienie nowego następne nasze koszty podłączenie kanalizacji od ulicy do nowych dodam studni po naszej stronie to my będziemy wychodzić w podwórka wprost na ścieżkę rowerowa a jak wystawiamy rękę przez okno to i rowerzyste sięgnę naprawdę super!!!

 2. sylwo 25/02/2017 o 10:56

  Ciekawy jestem czy szanowne władze przymierzają się do złożenia jakiegoś wniosku w ramach „Schetynówek” w tym roku, żeby uzyskać dofinansowanie w 2018 r. Proszę popatrzeć np.na stan ulicy Nowej , od Napoleońskiej do LG, ale to tylko jedna z wielu opcji, bo ulic do remontu jest bez liku.

 3. Jarząbek 24/02/2017 o 07:22

  „wnioski otrzymywały zbyt mało punktów, przede wszystkim ze względu na niemożność zaprojektowania układu komunikacyjnego” – oto kreatywność władz. Zamiast XXI wieku tkwimy w XX bo były kolarz i reszta jakoś nie kwapią się do projektowania nowoczesnych tras komunikacyjnych z uwzględnieniem ścieżek rowerowych itp., a przez to wnioski o dofinansowanie nie mieszczą się w standardach.
  Sama nazwa ulicy wskazuje, że będzie miała zawsze pod górkę. 🙂
  Nasze kieszenie są głębokie – jak się poszuka to pieniądze się znajdą.
  Proponuję zrezygnować z hucznej imprezy organizowanej z okazji „Dni Mławy” przez firmę zewnętrzną i już mamy 320 tys.PLN. Może trochę mniej… bo jednak wypadałoby coś zrobić, ale zaprząc do tej roboty dyrektora MDK, bo chyba od tego jest, a nie od picia coca coli z wkładką.

  • Jarząbek 24/02/2017 o 13:16

   Dodam jeszcze, że oprócz hucznych dni Mławy można jeszcze odwołać wojenkę z końca sierpnia i środki będą bez zaciskania pasa.

  • normalny 24/02/2017 o 21:23

   Jarząbek, jesteś tak g….i, że dyskusja z Tobą to katorga. Wiesz co to jest spójność komunikacyjna? Chyba nie… Chodzi tu o to, że Górna od Dobrskiej do Napoleońskiej jest tak wąska, że nie zmieści się tam ścieżka rowerowa. Przez ten kawałek (kilkaset metrów) ścieżka będzie zerwana. To oznacza, że nie ma spójności komunikacyjnej. To jest powód dla którego z automatu odejmowanych jest masa punktów. Tam jest nawet chodnik po jednej stronie bo po drugiej nie ma miejsca. Ale…komu ja to tłumaczę… I tak tego nie zrozumiesz.

   • Jarząbek 24/02/2017 o 22:11

    Gł… to Ty jesteś, nie znam po [prostu wszystkich ulic w mieście, ale wiem, że nawet tam gdzie można, w Mławie robi się po jednej stronie ulicy chodnik, a po drugiej ścieżkę rowerową, a chodnika już nie, czemu? wyjaśnisz mądralo?? Ludzie ze swoich posesji z jednej strony ulicy mają fruwać na drugą stronę ulicy czy też wchodzić pod koła rowerzystom?

    • normalny 25/02/2017 o 10:08

     Tobie, nie będę nic wyjaśniał, bo nie zrozumiesz, chociaż odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta. A odnośnie poprzedniego wpisu, to masz przykład, że zamiast krytykować, najpierw sprawdź. Jesli ulicy nie znasz to zrób sobie spacer i ocenisz swoją mądrą głową. Tam po prostu nie ma możliwości zrobienia ścieżki rowerowej, ponieważ ulica musiałaby być zwężona do rozmiarów – co tu dużo pisać, śmiesznych.

  • pankracy 25/02/2017 o 17:23

   Przepraszam że się wtrącę w tę ciekawą konwersację ale odnośnie ścieżki rowerowej i chodnika dla pieszych to chyba ktoś zapomniał o tym że miasto może odkupić od właścicieli części działek (tak jak w przypadku ul. Polnej) a nawet wybudować ścieżkę pieszo-rowerową. Dla chcącego nic trudnego.

Skomentuj

Portal codziennikmlawski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy jednak o zachowanie kultury i nie używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
Nie upowszechniamy Twojego adresu e-mail.