Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
meblolux

Pani Marianna skończyła 101 lat, to piękny jubileusz


Marianna Kowalska przeżyła pięknie 101 lat. W tym czasie wychowała 5 dzieci i 8 wnucząt. Pomagała w opiece na kilkorgiem z 17 prawnucząt i jest już praprababcią dla trojga dzieci.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

– Dawała z siebie tyle dobrego – mówią o niej wnuki i cieszą się, że babcia dożyła tak pięknego jubileuszu. Najstarsza z 8 wnucząt ma dziś 51 lat i sama jest już babcią.

Pani Marianna urodziła się 17 lutego 1916 roku w Choszczewce (gm. Dzierzgowo). Całe życie ciężko pracowała, ale nie narzekała. Starała się znaleźć w każdej rzeczy i sytuacji powód do radości. Mając 92 lata wciąż pomagała najbliższym –  wychowywała prawnuka, gotowała, sprzątała, dbała o dom i rodzinę. – Mama decydowała o wszystkim, ona tu zawsze była gospodynią – wspomina córka Anna Prejs. Teraz pani Ania odwdzięcza się seniorce rodu troskliwą opieką. Dzięki temu babcia, mimo dwóch udarów, jest w bardzo dobrej kondycji i dopisuje jej humor.

Z okazji jubileuszu 101 lat burmistrz Sławomir Kowalewski wspólnie z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Marzeną Lipińską, złożyli Mariannie Kowalskiej najlepsze życzenia zdrowia, pociechy z potomstwa i kolejnych rocznicowych uroczystości. Burmistrz wręczył pani Mariannie bukiet kwiatów, list gratulacyjny oraz album z fotografiami naszego miasta „Mława – Twoje miejsce, Twój czas”. – Składanie życzeń z okazji stu i ponad stu lat jest dla mnie zawsze wyjątkowym wydarzeniem. Cieszę się, że mogę być z Państwem i przekazywać gratulacje. Wiem też, że tylko dobra, serdeczna atmosfera w domu sprawia, że nasi seniorzy mogą się cieszyć dobrym zdrowiem, dlatego wszystkim Państwu gratuluję – podkreślił Sławomir Kowalewski.

źródło i fot.: UMM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500