Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Ślizgawica w Mławie i w powiecie. Bądźcie ostrożni


Fot. wiadukt przy LG dziś rano

Ulice, drogi i chodniki w Mławie, ale również we wszystkich gminach powiatu pokryte są warstwą lodu. Jest naprawdę bardzo ślisko. Zwłaszcza w godzinach porannych wjazd i zjazd na wszystkich wiaduktach był bardzo utrudniony. Taka śliskość występowała też na drogach i chodnikach.

– Na szczęście nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń drogowych, te które się do tej pory zdarzyły to stłuczki. Trudna sytuacja panowała rano na wszystkich trzech wiaduktach, najtrudniejsze chyba na wiadukcie od strony Działdowa. Tam patrol policji pomagał kierowcom, samochody ciężarowe miały tam ogromne trudności z poruszaniem się i blokowały drogę. Zwracaliśmy się też do służb drogowych o posypanie miejsc niebezpiecznych – podaje asp. Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława.

– Wszystkie siły są w akcji. Pięć piaskarek już po raz trzeci wyjechało na drogi, wysypaliśmy dotychczas ok. 120 ton mieszanki piasku i soli. Powoli sytuacja poprawia się – mówi Leszek Ślubowski dyrektor PZD, odpowiadający za drogi powiatowe.

– Od momentu wystąpienia śliskości miejskie drogi są posypywane. Należy zachować ostrożność, ale jest już widoczny efekt naszych działań. W tej chwili posypujemy drogi boczne i gruntowe – informuje Jan Wysocki prezes MPDM.

Oblodzone chodniki w Mławie też nie zachęcają do spacerów. Najczęstszy dziś obrazek, to piesi poruszający się jezdnią, a jeżeli już idą chodnikiem to z wielką ostrożnością.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Ślizgawica w Mławie i w powiecie. Bądźcie ostrożni"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mieszkaniec Mławy
Gość

„Od momentu wystąpienia śliskości miejskie drogi są posypywane.” jak zwykle po fakcie…. Heh. Tak jak ostatnio droga do Ciechanowa za wieżą po opadach prawie tydzień zasypana ale tylko do granicy działań Mławy bo dalej jakoś potrafią ogarnąć drogi… A gdy wiosna zawita będą artykuły z burmistrzem jak to Mława „zaskoczyła” zimę i uchroniła kierowców przed zjawiskami atmosferycznymi.

Jarząbek
Gość

Na chodnikach niewiele się poprawiło, chyba że tam gdzie są gołe płyty bez ubitego zlodowacenia, a jakby nie było jest koło godziny 13-tej.
Jak będzie w taki dzień wyglądać kładka dla pieszych z podjazdami dla osób niepełnosprawnych, matek z dziećmi, rowerzystów? Czy będzie zamykana przy takiej pogodzie?

Andrzej
Gość

… a podatki płacimy …

wpDiscuz