Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Niecodzienne działania dzielnicowych


Przyzwyczailiśmy się już, że głównym zadaniem policjantów jest egzekwowanie przestrzegania prawa. Drugim ważnym zadaniem policji jest też prowadzenie działań prewencyjnych. Poniżej podajemy przykłady takich działań prowadzonych przez mławskich policjantów.

  Asp. Tomasz Karpiński realizuje własny, autorski projekt, skierowany do rodziców – mieszkańców gm. Wieczfnia Kościelna, dotyczący bezpieczeństwa dzieci. Podczas spotkań z mieszkańcami tłumaczy – „Rodzic jest pierwszym i najważniejszym wzorem do naśladowania. Państwa postawa wobec zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa w domu jest obserwowana i naśladowana przez dziecko.” Dzielnicowy opracował specjalną ulotkę, zawierającą najważniejsze porady dla rodziców.

Natomiast dzielnicowy mł. asp. Damian Wyroda z Posterunku Policji w Szydłowie, tym razem spotkał się z w Dębsku z paniami z koła gospodyń. Tłumaczył jak nie stać się ofiarą przestępstwa, ostrzegał przed oszustami i zachęcał do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

źródło: KPP Mława

oprac. red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Niecodzienne działania dzielnicowych"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Jarząbek
Gość

„Rodzic jest pierwszym i najważniejszym wzorem do naśladowania. Państwa postawa wobec zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa w domu jest obserwowana i naśladowana przez dziecko.” – bardzo mądre zdanie i rodzice powinni sobie wziąć je do serca.
Nie dotyczy to tylko bezpieczeństwa na drodze, ale wszelkich zachowań, bo rodzic to dla dziecka pierwszy autorytet, pierwszy nauczyciel i wychowawca.

wpDiscuz