Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Nominacja gen. Jarosława Miki, zasłużonego dla Mławy


fot. ppor. Robert Suchy

Kolejny związany z Mławą generał został nominowany na jedno z najważniejszych stanowisk w polskiej armii. 8 lutego generał dywizji Jarosław Mika odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy mianowanie na Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Informację na ten temat media podały we wtorkowy wieczór (07.02.2017), tuż po tym, jak Biuro Bezpieczeństwa Narodowego wydało komunikat: „Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda, na podstawie art. 134 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, mianował generała dywizji Jarosława Mikę na stanowisko Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych”. Dzień później generał odebrał mianowanie w Pałacu Prezydenckim.
Generał dywizji Jarosław Mika od 14 marca 2011 r. do czerwca 2013 r. był dowódcą zaprzyjaźnionej z Mławą 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Od 7 czerwca 2013 r. piastował stanowisko zastępcy dowódcy – szefa sztabu 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, a 17 lutego 2014 roku objął obowiązki Dowódcy 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej im. Króla Jana III Sobieskiego w Żaganiu. Pod jego dowództwo trafili żołnierze amerykańscy, którzy stacjonują obecnie w tym mieście.
Kilkakrotnie odwiedzał Mławę i wciąż darzy nasze miasto wielką sympatią. W sierpniu 2012 roku, był jednym z czterech generałów, których burmistrz Sławomir Kowalewski wyróżnił medalami „Zasłużony dla miasta Mławy” w czasie obchodów święta 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Hetmana Wincentego Gosiewskiego. Poza ówczesnym dowódcą tej jednostki – gen. Miką, odznaczeni zostali także gen. bryg. Janusz Bronowicz, gen bryg. Piotr Błazeusz oraz gen. bryg. Krzysztof Makowski. Burmistrz Sławomir Kowalewski przyznał generałom odznaczenia za zaangażowanie w budowanie dobrych relacji z samorządem Mławy oraz  udział we wspólnych przedsięwzięciach, których celem jest edukacja patriotyczna młodych pokoleń oraz dbałość o zachowanie prawdy historycznej.
źródło:UMM
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz