Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
szkolenia mława koparki oskar inkubator
Logo

Wystawa o historii mławskiego sportu popularna, ale …


Wystawę „Sport w Mławie. Historia i współczesność” można było zwiedzać w mławskim muzeum od 8 października do 31 grudnia 2016. W tym czasie odwiedziło ją około 1600 osób, głównie grupy uczniów z mławskich szkół. Ponadto ekspozycji przyznano tytuł Sportowego Wydarzenia 2016 Roku. 7 lutego w sali muzeum organizatorzy zamykając wystawę dokonali jej uroczystego podsumowania. Pojawiła się też zapowiedź nowej inicjatywy.

Biuro architektoniczne KB Projekt

 – Po otwarciu wystawy w mediach pojawiły się pozytywne opinie, wyrażały je również osoby zwiedzające. Zupełnym zaskoczeniem jednak było dla nas, że wystawa otrzymała tytuł Sportowego Wydarzenia 2016 Roku – mówił Janusz Grochowski podczas podsumowania.Oprócz radości z tak licznego grona zwiedzających, wyraził też pewien niedosyt. – Żeby pozostać w zgodzie z własnym sumieniem, muszę powiedzieć jeszcze jedno. Nie umiem sobie wytłumaczyć, dlaczego na tej wystawie nie pojawiły się mławskie kluby sportowe – mówił z wyraźnym żalem.

Organizatorzy w trakcie trwania wystawy prowadzili statystki odwiedzających. Wśród mławskich szkół najliczniej wystawę odwiedzali uczniowie  SP nr 7, Gimnazjum nr 2 i I Liceum Ogólnokształcącego. Dyrektorzy tych placówek otrzymali więc w podziękowaniu specjalnie przygotowane albumy. Podobne podziękowania i albumy trafiły na ręce władz miasta i powiatu.

Dyrektor MZZ dr Leszek Arent podziękował organizatorom nie tylko za trud zorganizowania tej wystawy, ale za stałą gotowość pełnienia na niej roli przewodników. Na spotkaniu padła też  zapowiedź kolejnej wystawy przygotowanej przez pasjonatów sportu, która prezentowana będzie również w mławskim muzeum.

– Na 4 marca  (godz. 12) zaplanowany jest wernisaż wystawy pt. „Historia polskiej siatkówki”. Jej otwarciu towarzyszyć będzie mecz między gwiazdami polskiej piłki siatkowej i zawodnikami   KS Zawkrze w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie – zapowiedział Grzegorz Morawski.

Organizatorami wystawy „Sport w Mławie. Historia i współczesność” byli: Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej,  mławski oddział Archiwum Państwowego  w Warszawie, Klub Sportowy Zawkrze,  oraz grupa działaczy i pasjonatów sportu: Janusz Grochowski, Grzegorz Morawski, Andrzej Grochowski,  Henryk Sławuta, Edward Staniszewski, Henryk Kacprzak, Włodzimierz Kubarski i Marcin Breński.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz