Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Na Wólce nawet śnieg jest czarny


Wczorajsze opady pokryły miasto białą czystą warstwą śniegu. Wokół sortowni węgla na Wólce tej bieli zupełnie nie widać. Przykrywa ją bowiem gruba, czarna warstwa węglowego pyłu i to pomimo tego, że opady śniegu w ciągu dnia były dość intensywne. Dla mieszkańców tej okolicy taka sytuacja to nic nowego – sortownia już trzeci rok tak zatruwa im życie.

– Szczerze mówiąc to nawet nie wiem już co mam napisać! Brakuje już mi słów!!!
Bardzo się ucieszyliśmy na wieść że istnieje możliwość zamknięcia tej sortowni, ale dziś rano jak wyjeżdżałem do pracy nie myślałem że taki widok zastanę wieczorem po powrocie? – pisze jeden z mieszkańców, ilustrując swoją relację fotografiami. Na zdjęciach doskonale widać jak daleko unosi się pył węglowy osiadając na domach i podwórkach, nawet tych dość odległych od sortowni posesji.

Tymczasem nadal nie wiadomo, czy do obiegu prawnego trafi decyzja ciechanowskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie nakazująca w krótkim terminie wstrzymanie działalności sortowni węgla ze względu na naruszanie standardów ochrony środowiska.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

9 komentarzy

 1. Lech 09/02/2017 o 11:31

  kierowniczko, jest zima to musi być zimo. A jak nie chcemy, żeby było, to trzeba napalić w piecu. A że rząd pochwala przemysł węglowy, to i u nas śnieg jest czarny. I burmistrz nic na to nie poradzi

  • HuHuHa 09/02/2017 o 12:35

   Bareja wiecznie żywy…

 2. Krzysztof 09/02/2017 o 11:05

  …a może tym towarem ,który sortowany jest na Wólce ,pali właśnie PEC. Może właśnie z tego względu miasto udaje bezradność . Każda przewalona tona tego świństwa to mogą być dla niektórych grube pieniądze i to jest najważniejsze,a nie jakieś tam pyły, smrody i walka ze smogiem..

 3. Magnus 09/02/2017 o 10:57

  Co tam obchodzi wladze jakas tam Wolka, jakas tam Graniczna. W Trzcincu powietrze jest czystsze i okolica spokojniejsza.

 4. krz 09/02/2017 o 10:48

  Zapotrzebowanie na towar jest to pełną mocą pracują. A władze i ludzi maja w d…

 5. Krzysztof 09/02/2017 o 10:37

  Śnieg nie tylko na Wólce jest czarny. Proszę przyjrzeć się jak to wygląda to na OKM-ie i Sienkiewicza… Ja codziennie zgarniam z parapetu warstwę sadzy , a to za przyczyną naszej miejskiej spółki PEC. To co leci w tym roku z komina kotłowni na Powstańców Styczniowych to jeden horror. Non stop kłęby czarnego dymu. Albo coś im się tam zepsuło ,albo palą jakimś świństwem i nas trują. Kiedy dzwoniłem do pecu i zgłaszałem ten problem ,to zbywali mnie stwierdzeniami ,że jest dobrze i tak musi być.

 6. Ktoś… 09/02/2017 o 06:57

  Władza MM jest bardzo opieszała, no cóż po raz trzeci ją wybraliście. Nie jestem z Wólki, ale obserwując to co się w Mławie dzieje, to zauważam, że jest Mława i jest Wólka albo Zatorze i moim zdaniem to właśnie tu jest pies pogrzebany – piąte koło u wozu. Nikomu nie zależy. bo to nie jego problem.

  • yyyy 09/02/2017 o 11:52

   Problem będzie jak mieszkańcy będą zmuszeni chodzić w maskach :/

   • Jarząbek 09/02/2017 o 12:08

    w zasadzie to już powinni…

Skomentuj

Portal codziennikmlawski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy jednak o zachowanie kultury i nie używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
Nie upowszechniamy Twojego adresu e-mail.