Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Jacek Szlachta radny powiatowy podziękowanie wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

XV Gala Sportu już za nami


Tegoroczna edycja XV już Gali Sportu w Mławie odbyła się przy udziale znanych sportowców, trenerów i działaczy jak Irena Szewińska, Marian Woronin, Edward Szymczak i Janusz Żbikowski.

Słoneczne ogrody Mława

Wyjątkowym podkreśleniem rangi tegorocznej Gali był udział Ireny Szewińskiej – polskiej lekkoatletki specjalizującej się w biegach sprinterskich i skoku w dal. Obecnie działaczki krajowych i międzynarodowych organizacji sportowych. Irena Szewińska to siedmiokrotna medalistka igrzysk olimpijskich (3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe) oraz dziesięciokrotna mistrzostw Europy (10 medali na otwartym stadionie i 3 w hali). Wielokrotna reprezentantka Polski w meczach międzypaństwowych i pucharze Europy. W latach 1965–1979 zdobyła też 24 medale mistrzostw Polski w biegu na 100 metrów, 200 metrów, 400 metrów, w sztafecie 4 × 100 metrów oraz w skoku w dal. Dama Orderu Orła Białego.

Plebiscyt na Sportowca, Trenera, Drużynę Roku 2016, którego zawsze uroczyste podsumowanie odbywa się podczas Gali Sportu, przewidywał wyłonienie najlepszych sportowców w kilku kategoriach. Wręczanie nagród dla tych najlepszych z najlepszych przeplatane było występami grup tanecznych z MDK Mława, Mławskiego Centrum Tańca, pokazami fitness oraz street workout. Ostatnim artystycznym punktem Gali był koncert zespołu Hakuna Matata.

Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę Roku 2016

Trójka najlepszych sportowców w kategorii Dzieci i Młodzicy:

 1. Eryk Grabowski, Miejski Klub Sportowy „Mławianka” Mława
 2. Jakub Szczepański, Klub Sportowy „Płetwal Mława”
 3. Natalia Zawadzka, Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna

Trójka najlepszych sportowców w kategorii Juniorzy Młodsi i Juniorzy:

 1. Olga Pietrzak, Klub Sportowy „Zawkrze Mława”
 2. Andżelika Łyczek, Klub Sportowy „Płetwal Mława”
 3. Piotr Tkaczyk, Klub Mławskie Centrum Sztuk Walki Mława sekcja kick boxing

Trójka najlepszych sportowców w kategorii Senior i Weteran:

 1. Bolesław Mąka, podnoszenie ciężarów
 2. Adrian Świderski, kolarstwo
 3. Bartosz Grędziński, Klub Sportowy „Tempo Mława”, kolarstwo górskie

W kategorii Trener Roku:

 1. Waldemar Łaszczych, Klub Sportowy „Zawkrze Mława”
 2. Piotr Król, Miejski Klub Sportowy „Mławianka” Mława
 3. Michał Chlastosz, Klub Sportowy „Płetwal Mława”

Drużyna Roku 2016  została Drużyna Mławianki Mława U-15 Trampkarze

Za Sportowe Wydarzenie 2016 Roku  uznana została wystawa „Sport w Mławie, historia i współczesność” prezentowana w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Wyróżnione zostały też osoby, które wystawę tworzyły: Janusz Grochowski, Grzegorz Morawski, Henryk Sławuta, dr Leszek Arent, Andrzej Grochowski, Henryk Kacprzak, Edward Staniszewski, Monika Kowzon – Świtalska, Włodzimierz Kubarski.

Tytuły Pasjonata Sportu przypadły w tym roku Jolancie Koronowskiej, Wiktorowi Pełkowskiemu i Januszowi Dębskiemu.

Podziękowania za współpracę medialną otrzymali: Grzegorz Przybyłowski, Maria Bieńkowska, Dariusz Kucman, Krzysztof Polakowski, Dariusz Skowroński, Arkadiusz Dłubisz

Tytuły Mecenasa Sportu  otrzymali Adam Wasiłowski i Paweł Kamiński

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

1500
fan sportu

Super impreza . Gwiazda Pani Szewińskiej , fajne pokazy. Panie Arkadiuszu , już dawno mówiłem że marnuje się Pan w Mławie. Gratulacje dla zwycięzców i pozdrowienia dla organizatorów !

Remek

Sportowe wydarzenie roku „wystawa w muzeum” nie jest dobrze…

mieszkanka

Poszłam dla Pani Ireny Szewińskiej. Przy okazji zobaczyłam jad dużo mamy sportowców. Bardzo mi się podobało. Pozdrawiam organizatorów !

Z BLISKA

Panie Bolesławie ZDROWIA I 100 LAT I DALSZYCH OSIĄGNIĘĆ W SPORCIE DLA WETERANÓW!!!!!!!