Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława profesjonalny opiekun
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

XV Gala Sportu już za nami


Tegoroczna edycja XV już Gali Sportu w Mławie odbyła się przy udziale znanych sportowców, trenerów i działaczy jak Irena Szewińska, Marian Woronin, Edward Szymczak i Janusz Żbikowski.

Wyjątkowym podkreśleniem rangi tegorocznej Gali był udział Ireny Szewińskiej – polskiej lekkoatletki specjalizującej się w biegach sprinterskich i skoku w dal. Obecnie działaczki krajowych i międzynarodowych organizacji sportowych. Irena Szewińska to siedmiokrotna medalistka igrzysk olimpijskich (3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe) oraz dziesięciokrotna mistrzostw Europy (10 medali na otwartym stadionie i 3 w hali). Wielokrotna reprezentantka Polski w meczach międzypaństwowych i pucharze Europy. W latach 1965–1979 zdobyła też 24 medale mistrzostw Polski w biegu na 100 metrów, 200 metrów, 400 metrów, w sztafecie 4 × 100 metrów oraz w skoku w dal. Dama Orderu Orła Białego.

Plebiscyt na Sportowca, Trenera, Drużynę Roku 2016, którego zawsze uroczyste podsumowanie odbywa się podczas Gali Sportu, przewidywał wyłonienie najlepszych sportowców w kilku kategoriach. Wręczanie nagród dla tych najlepszych z najlepszych przeplatane było występami grup tanecznych z MDK Mława, Mławskiego Centrum Tańca, pokazami fitness oraz street workout. Ostatnim artystycznym punktem Gali był koncert zespołu Hakuna Matata.

Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę Roku 2016

Trójka najlepszych sportowców w kategorii Dzieci i Młodzicy:

 1. Eryk Grabowski, Miejski Klub Sportowy „Mławianka” Mława
 2. Jakub Szczepański, Klub Sportowy „Płetwal Mława”
 3. Natalia Zawadzka, Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna

Trójka najlepszych sportowców w kategorii Juniorzy Młodsi i Juniorzy:

 1. Olga Pietrzak, Klub Sportowy „Zawkrze Mława”
 2. Andżelika Łyczek, Klub Sportowy „Płetwal Mława”
 3. Piotr Tkaczyk, Klub Mławskie Centrum Sztuk Walki Mława sekcja kick boxing

Trójka najlepszych sportowców w kategorii Senior i Weteran:

 1. Bolesław Mąka, podnoszenie ciężarów
 2. Adrian Świderski, kolarstwo
 3. Bartosz Grędziński, Klub Sportowy „Tempo Mława”, kolarstwo górskie

W kategorii Trener Roku:

 1. Waldemar Łaszczych, Klub Sportowy „Zawkrze Mława”
 2. Piotr Król, Miejski Klub Sportowy „Mławianka” Mława
 3. Michał Chlastosz, Klub Sportowy „Płetwal Mława”

Drużyna Roku 2016  została Drużyna Mławianki Mława U-15 Trampkarze

Za Sportowe Wydarzenie 2016 Roku  uznana została wystawa „Sport w Mławie, historia i współczesność” prezentowana w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Wyróżnione zostały też osoby, które wystawę tworzyły: Janusz Grochowski, Grzegorz Morawski, Henryk Sławuta, dr Leszek Arent, Andrzej Grochowski, Henryk Kacprzak, Edward Staniszewski, Monika Kowzon – Świtalska, Włodzimierz Kubarski.

Tytuły Pasjonata Sportu przypadły w tym roku Jolancie Koronowskiej, Wiktorowi Pełkowskiemu i Januszowi Dębskiemu.

Podziękowania za współpracę medialną otrzymali: Grzegorz Przybyłowski, Maria Bieńkowska, Dariusz Kucman, Krzysztof Polakowski, Dariusz Skowroński, Arkadiusz Dłubisz

Tytuły Mecenasa Sportu  otrzymali Adam Wasiłowski i Paweł Kamiński

JK

« 1 z 2 »
Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

4 komentarze

 1. fan sportu 08/02/2017 o 09:01

  Super impreza . Gwiazda Pani Szewińskiej , fajne pokazy. Panie Arkadiuszu , już dawno mówiłem że marnuje się Pan w Mławie. Gratulacje dla zwycięzców i pozdrowienia dla organizatorów !

 2. Remek 07/02/2017 o 20:32

  Sportowe wydarzenie roku „wystawa w muzeum” nie jest dobrze…

 3. mieszkanka 07/02/2017 o 19:43

  Poszłam dla Pani Ireny Szewińskiej. Przy okazji zobaczyłam jad dużo mamy sportowców. Bardzo mi się podobało. Pozdrawiam organizatorów !

 4. Z BLISKA 07/02/2017 o 10:14

  Panie Bolesławie ZDROWIA I 100 LAT I DALSZYCH OSIĄGNIĘĆ W SPORCIE DLA WETERANÓW!!!!!!!

Skomentuj

Portal codziennikmlawski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy jednak o zachowanie kultury i nie używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
Nie upowszechniamy Twojego adresu e-mail.