Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Rafał Kuciński złożył ślubowanie i objął obowiązki wójta


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

XX sesja Rady Gminy Dzierzgowo miała charakter uroczysty. Głównym celem jej zwołania było złożenie ślubowania przez Rafała Kucińskiego – wybranego w ostatnich wyborach przedterminowych nowego wójta gminy.

Posiedzenie rady gminy zgodnie z przepisami zwołuje przewodniczący rady w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia wyników wyborów, w celu przyjęcia ślubowania od wójta – elekta. Tak stało się i w Dzierzgowie. 6 lutego sala gimnastyczna Publicznego Gimnazjum w Dzierzgowie zapełniła się radnymi i przybyłymi z tej okazji gośćmi. Ceremonię ślubowania poprowadził przewodniczący rady Jarosław Kowalski.  Po niej przyszedł czas na gratulacje, kwiaty i życzenia. Rozpoczęli je przewodniczący rady Jarosław Kowalski i pełniący obowiązki wójta Zdzisław Morawski. Z gości obecnych na sali głos zabierali: Krzysztof Bieńkowski kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, a w imieniu radnych powiatowych obecnych na uroczystości – radny Witold Okumski.

 Nowy wójt w pierwszej kolejności podziękował mieszkańcom biorącym udział w wyborach i podziękował za zaufanie, którym go obdarzyli. – Zostałem wybrany przez mieszkańców i jestem dla mieszkańców. Postaram się podołać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą zarządzanie gminą – mówił Rafał Kuciński.  Zwrócił uwagę, że wybory odbyły się w połowie kadencji, do nowych wyborów pozostały niecałe dwa lata, w tak krótkim okresie trudniej jest realizować zakładane cele.

Z ust nowego wójta padła ważna deklaracja podkreślająca wolę i chęć współpracy dla dobra gminy.  – Współpraca jest rzeczą fundamentalna dla rozwoju gminy i dla możliwości sprostania oczekiwaniom mieszkańców. Będzie to współpraca na właściwym poziomie – Rafał Kuciński zwracał się przede wszystkim do kierowników gminnych jednostek organizacyjnych i gminnych organizacji, ale też do wszystkich gości reprezentujących różne urzędy i instytucje.

Dalszą część uroczystości uświetniła mini koncertem Młodzieżowa Orkiestra Dęta, a w widowiskowych układach choreograficznych wystąpiły mażoretki. Spotkanie zakończył wspólny obiad.

 JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

8 - liczba komentarzy w artykule "Rafał Kuciński złożył ślubowanie i objął obowiązki wójta"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Wyborca61dpF
Gość

Koszmar. Już po wyborach. Mamy nowego Wójta. Dajmy mu spokojnie rządzić!

Xxl
Gość

Ludzie litosci pograzacie sie swoimi komentarzami po co takie uszczypliwosci, kto, co i za czyje pieniadze wazne jest jak bedzie reprezentowana i zarzadzana gmina. Rafal przed Toba trudne wyzwanie ale zycze Ci powodzenia

DZIADKOWIE
Gość

Bardzo ciekawe czy Rada Gminy ujęła w budżecie obiad na cześć ceremonii ślubowania nowego Wójta????

olek
Gość

Rada nie będzie musiała ujmować w budżecie bo obiad to Pan Wójt pokrył z własnych środków.

DZIADKOWIE
Gość

olek jesteś członkiem Rady Gminnej, prawda, bronisz budżetu.

olek
Gość

Nikogo i niczego nie bronie. Jeśli chcesz mieć 100% pewność to wystosuj wniosek o udostępnienie informacji publicznej do UG a nie piszesz na C.D mławskim.

DZIADKOWIE
Gość

Winni się tłumaczą ha, ha, ha.

obcy
Gość

Uderz w stół a nożyce się odezwą…

wpDiscuz