Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Rafał Kuciński złożył ślubowanie i objął obowiązki wójta


XX sesja Rady Gminy Dzierzgowo miała charakter uroczysty. Głównym celem jej zwołania było złożenie ślubowania przez Rafała Kucińskiego – wybranego w ostatnich wyborach przedterminowych nowego wójta gminy.

Posiedzenie rady gminy zgodnie z przepisami zwołuje przewodniczący rady w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia wyników wyborów, w celu przyjęcia ślubowania od wójta – elekta. Tak stało się i w Dzierzgowie. 6 lutego sala gimnastyczna Publicznego Gimnazjum w Dzierzgowie zapełniła się radnymi i przybyłymi z tej okazji gośćmi. Ceremonię ślubowania poprowadził przewodniczący rady Jarosław Kowalski.  Po niej przyszedł czas na gratulacje, kwiaty i życzenia. Rozpoczęli je przewodniczący rady Jarosław Kowalski i pełniący obowiązki wójta Zdzisław Morawski. Z gości obecnych na sali głos zabierali: Krzysztof Bieńkowski kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, a w imieniu radnych powiatowych obecnych na uroczystości – radny Witold Okumski.

 Nowy wójt w pierwszej kolejności podziękował mieszkańcom biorącym udział w wyborach i podziękował za zaufanie, którym go obdarzyli. – Zostałem wybrany przez mieszkańców i jestem dla mieszkańców. Postaram się podołać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą zarządzanie gminą – mówił Rafał Kuciński.  Zwrócił uwagę, że wybory odbyły się w połowie kadencji, do nowych wyborów pozostały niecałe dwa lata, w tak krótkim okresie trudniej jest realizować zakładane cele.

Z ust nowego wójta padła ważna deklaracja podkreślająca wolę i chęć współpracy dla dobra gminy.  – Współpraca jest rzeczą fundamentalna dla rozwoju gminy i dla możliwości sprostania oczekiwaniom mieszkańców. Będzie to współpraca na właściwym poziomie – Rafał Kuciński zwracał się przede wszystkim do kierowników gminnych jednostek organizacyjnych i gminnych organizacji, ale też do wszystkich gości reprezentujących różne urzędy i instytucje.

Dalszą część uroczystości uświetniła mini koncertem Młodzieżowa Orkiestra Dęta, a w widowiskowych układach choreograficznych wystąpiły mażoretki. Spotkanie zakończył wspólny obiad.

 JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

8 - liczba komentarzy w artykule "Rafał Kuciński złożył ślubowanie i objął obowiązki wójta"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Wyborca61dpF
Gość

Koszmar. Już po wyborach. Mamy nowego Wójta. Dajmy mu spokojnie rządzić!

Xxl
Gość

Ludzie litosci pograzacie sie swoimi komentarzami po co takie uszczypliwosci, kto, co i za czyje pieniadze wazne jest jak bedzie reprezentowana i zarzadzana gmina. Rafal przed Toba trudne wyzwanie ale zycze Ci powodzenia

DZIADKOWIE
Gość

Bardzo ciekawe czy Rada Gminy ujęła w budżecie obiad na cześć ceremonii ślubowania nowego Wójta????

olek
Gość

Rada nie będzie musiała ujmować w budżecie bo obiad to Pan Wójt pokrył z własnych środków.

DZIADKOWIE
Gość

olek jesteś członkiem Rady Gminnej, prawda, bronisz budżetu.

olek
Gość

Nikogo i niczego nie bronie. Jeśli chcesz mieć 100% pewność to wystosuj wniosek o udostępnienie informacji publicznej do UG a nie piszesz na C.D mławskim.

DZIADKOWIE
Gość

Winni się tłumaczą ha, ha, ha.

obcy
Gość

Uderz w stół a nożyce się odezwą…

wpDiscuz