Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zespół Muzyczny AKTON wesela imprezy dancingi
Logo

Strażacy nie próżnowali podczas minionego tygodnia


W minionym tygodniu mławscy strażacy kilkukrotnie podejmowali działania ratowniczo – gaśnicze. O niektórych – jak kolizja w Borowym czy nocnej interwencji na ulicy Chrobrego –  podawaliśmy informacje już wcześniej. O pozostałych zdarzeniach piszemy poniżej.

niedziele wolne od handlu zakaza handlu w niedziele kiedy nie zrobicie zakupów

01.02.2017 roku o godzinie 23.17  w jednym z  mieszkań w budynku wielorodzinnym w Mławie przy ul. Warszawskiej uruchomił się czujnik tlenku węgla. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na dokonaniu pomiaru stężenia tlenku węgla w mieszkaniu. Pomiary nie wykazały jego obecności. W trakcie działań na prośbę  jednego z mieszkańców wezwano pogotowie ratunkowe. Po dojechaniu na miejsce zespołu pogotowia przebadano jedną osobą, nie została ona zabrana do szpitala. Akcja trwała 35 minut.

02.02.2017 roku o godzinie 17.23 w Mławie przy ul. Ignacego Jana Paderewskiego doszło do pożaru w pomieszczeniu kotłowni w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Po dojechaniu na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej pożarem objęty był materiał palny zlokalizowany w pomieszczeniu (gazety, drobne drzewo). Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody w natarciu na palące się materiały. Po ugaszeniu zebrano i wyrzucono na zewnątrz materiał objęty pożarem. W wyniku pożaru zadymieniu uległ budynek, który oddymiono przy pomocy wentylatora osiowego. Mieszkańcy opuścili dom przed przybyciem straży pożarnej. Po ugaszeniu i oddymieniu sprawdzono dokładnie pomieszczenie. W wyniku pożaru zniszczeniu uległy dwie pary drzwi. Straty oszacowano na 0,3 tys. zł. Uratowano pomieszczenia piwniczne w budynku mieszkalnym wraz z wyposażeniem. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 60 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia podczas rozpalania w piecu. Akcja trwała 43 minuty.

04.02.2017 roku o godzinie 17.28 w Mławie przy ul. Granicznej prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia przez osoby postronne doszło do pożaru pojemnika kontenerowego na śmieci. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na podaniu jednego prąd wody na palący się kontener aż do całkowitego ugaszenia. Akcja trwała 17 minut.

oprac. JK

źródło:  bryg. Marek Augustynowicz rzecznik prasowy PSP Mława.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz