Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Mławscy akordeoniści wśród najlepszych na festiwalu w Kielcach


Mamy przyjemność poinformować o ostatnich osiągnięciach klasy akordeonu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Mławie w I Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym im. prof. Mirosława Niziurskiego, który odbył się w dniach 27-28 stycznia 2017 w Kielcach.

Przesłuchania odbywały się przy udziale publiczności w piątek (27 stycznia) oraz sobotę (28 stycznia) w Salach Koncertowej i Kameralnej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. W festiwalu udział wzięło 86 solistów oraz 13 zespołów ze szkół muzycznych z całej Polski. Uczestnicy oceniani byli w jedenastu kategoriach wiekowych.

Dla Mławian były to bardzo udane występy.

Duet w składzie Aleksandra Tańska i Michał Klein przygotowani przez nauczyciela Marię Jabłonowską zajął 2 miejsce. 3 miejsce MBA – Accordions zajęli Joanna Baran, Michał Klein i Bartosz Szwarc przygotowani przez prof. oś. Maksymiliana Janika.  Również z  3 lokatą zakończył zmagania konkursowe Bartosz Dzięgielewski z klasy nauczyciela Dariusza Dzięgielewskiego Wyróżnienia otrzymali: Szymon Galinatys i Bartosz Szwarc z klasy prof. oś. Maksymiliana Janika.  W koncercie towarzyszącym Festiwalowy wystąpiła z recitalem absolwentka PSM w Mławie Inga Piwowarska.

GRATULUJEMY!

Wyniki z festiwalu w Kielcach na stronie szkoły: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/kultura/a/festiwal-akordeonowy-w-kielcach-zakonczony-poznaj-laureatow,11738570/

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz