Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Bezpieczeństwo w czasie ferii – konkurs dla NGO


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

Promowanie sposobów atrakcyjnego i bezpiecznego spędzenia wolnego czasu w ferie to główny cel konkursu skierowanego do organizacji pozarządowych. Do 10 lutego br. można zgłaszać inicjatywy, które będą realizowane z dziećmi podczas ferii.

Ferie na Mazowszu rozpoczynają się 13 lutego. Nie wszyscy uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych spędzą je w sposób zorganizowany. Brak opieki osób dorosłych sprzyja podejmowaniu zachowań stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia, np. korzystanie z lodowisk na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Dlatego Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu, Komendant Stołeczny Policji, Mazowiecki Kurator Oświaty i Wojewoda Mazowiecki ogłosili konkurs na najciekawszą inicjatywę dotyczącą organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania.

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, które będą realizować inicjatywy w terminie 13-26 lutego 2017 roku. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest niekomercyjny charakter projektu.

Kryteriami oceny pomysłu zgłoszonego do konkursu będą:

– innowacyjność i pomysłowość odpowiadająca oczekiwaniom odbiorców,

– uniwersalność, czyli możliwość przetransponowania inicjatywy na płaszczyznę innych powiatów,

– promocja zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień, agresji i przemocy,

– przekazywanie elementów wiedzy wiktymologicznej.

Inicjatywy konkursowe zostaną ocenione przez komisję konkursową do 20 marca 2017 roku.

Zgłoszenia dokonać trzeba na adres: Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu  ul. 11-go Listopada 37/59, 26-600 Radom lub e-mail: prewencja.kwp@ra.policja.gov.p. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

źródło: MUW w Warszawie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz