Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Przedwyborczy donos na Rafała Kucińskiego w CBA


Na sesji rady powiatu mławskiego odbywającej się 26 stycznia br., dosłownie tuż przed wyborami wójta w gminie Dzierzgowo (w których jednym z kandydatów był Rafał Kuciński) wypłynęła sprawa donosu do CBA wysłanego przez anonimową osobę.

Może nie byłoby nawet w tym nic dziwnego, bo obywatelskie donosy w różnych sprawach trafiają corocznie do bardzo wielu instytucji. Tu jednak zadziwić musi sposób zajęcia się sprawą.

Ktoś podpisujący się „Mieszkaniec gminy Dzierzgowo” w grudniu 2016 roku skierował do Centralnego Biura Antykorupcyjnego pismo, zarzucające radnemu powiatowemu Rafałowi Kucińskiemu pełnienie w gminie funkcji przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych bez żadnych uprawnień.

– Informuję, że pan Rafał Kuciński … pracuje w Urzędzie Gminy w Dzierzgowie od kilku lat. Jednocześnie pełni funkcję Przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych nie mając do tego absolutnie żadnych uprawnień. Jako radny powiatu mławskiego powinien zaprzestać tej funkcji bo działa bezprawnie – napisała anonimowa osoba.

CBA w związku z tym na początku stycznia wystąpiło do Rady Powiatu Mławskiego o zajęcie się zgłoszeniem i poinformowanie o sposobie załatwienia sprawy. W piśmie czytamy między innymi:

„W załączeniu przesyłam pismo, które wpłynęło do Centralnego Biura Antykorupcyjnego w dniu 30 grudnia 2016 r., w sprawie Rafała Kucińskiego zatrudnionego w Urzędzie Gminy w Dzierzgowie. W opinii osoby zgłaszającej nieprawidłowości związane z jednoczesnym pełnieniem funkcji radnego Powiatu Mławskiego przez ww. pracownika, z naruszeniem zapisów ustawy z dnia 16 lipca 1998 r., Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików wojewódzkich.”

Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego Henryk Antczak zapoznał radnych na sesji z obydwoma pismami oraz odpowiedzią, którą zamierzał wystosować w tej sprawie.

Z odpowiedzi wynika oczywiście, że nie ma przeszkód prawnych w łączeniu funkcji radnego Powiatu Mławskiego oraz pełnienia funkcji Przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Można powiedzieć, że dla Rafała Kucińskiego wszystko skończyło się pomyślnie. Absurdalne zarzuty okazały się nieprawdziwe a wybory na wójta wygrał „w cuglach”.

Dziwić musi jednak sposób postępowania obu instytucji w tej sprawie. CBA nawet nie sprawdzając prawdopodobności kwestii podnoszonych w anonimie przesyła pismo do rady powiatu. Ta z kolei, choć podnoszone zarzuty dotyczą przede wszystkim zadań realizowanych w gminie nie odsyła pisma do gminy Dzierzgowo a upublicznia sprawę na sesji tuż przed wyborami. Zapewne jednak to przypadkowy zbieg okoliczności.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

36 - liczba komentarzy w artykule "Przedwyborczy donos na Rafała Kucińskiego w CBA"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Teflonowy Burmistrz
Gość

W Dzierzgowie mieszkańcy dokonali wyboru. W Mławie tylko ustawowa kadencyjność może zmienić burmistrza.

MAX
Gość

Ale lukier… życie jak zawsze zweryfikuje wszystko…

sąsiad
Gość

Jak czytam wasze komentarze ,to współczuję nowemu Wójtowi pracować wśród takich ludzi..musi mieć dużo siły aby Wam wszystkim dogodzić..

iai
Gość

Wystarczy posprzątać bałagan po byłym wójcie. Drogi sąsiedzie pamiętaj aby był wielki porządek to zawsze musi być najpierw wielki bałagan. Nowy Wójt to wspaniały człowiek i samorządowiec on wie co robi!

mieszkaniec gminy
Gość

Co do nowego wujta to ‚wybił’ się tylko dzięki poprzedniemu wujtowi i którego zasługi nowy wujt sobie przypisał np.drogi

mieszkaniec gminy
Gość

kochany ‚iai’ daj spokoj zmarłemu wujtowi.Czy nie nauczono Cię że nie mowi, pisze Się o kimś kto jest nie obecny i nie może się bronić ….

Jan
Gość

Dobrze nauczasz bracie tylko że za chwilę sam piszesz koment i wyciągasz nieżyjącego „wujta” że był dobry. może ciszej nad tą trumną, bo jak wspominać sukcesy to i porażki tak jest sprawiedliwie

sąsiad
Gość

mam nadzieję,że wie co robi…czas pokaże!

Xyz
Gość

Czuć brzydki zapach ze strony powiatu oj brzydki !

Don
Gość

Temat alkoholu to zna dobrze jeden radny z Dzierzgowa . Członek komisji który nic nie robi dla mieszkańców aby krytykować potrafi swoich.

Wiesia
Gość

Do tych co nic nie robią to jeszcze trzeba dodać pana z Dzierzgówka który aby buczy coś pod nosem. Co do stwierdzenia Dona to ten pan to robi ale dużo wstydu w całym Dzierzgowie> Mam nadzieje, że Dzierzgówek i Dzierzgowo przeanalizują na kogo oddadzą swój głos w najbliższych wyborach!!!!!!!

wpDiscuz