Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Wystawa malarstwa Jerzego Jasińskiego w Galerii 022 w Warszawie


„POSZUKIWANIE RYTMU” to wystawa malarstwa Jerzego Jasińskiego, mławskiego malarza, członka  Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej. Można ją oglądać  od 23 stycznia do 9 lutego 2017 w Galerii 022, Dom Artysty Plastyka, ul. Mazowiecka 11a, w Warszawie.

Artysta próbuje wychwycić z natury interesujące sytuacje i zjawiska. Komponuje układy rytmiczne postaci ludzkich, drgania i zawirowania powietrza wokół nich. Hiperbolizuje wybrane szczegóły przyrody; powiewy wiatru w konarach drzew, falujące trawy i zboża, z których układa własną melodię wybrzmiewającą z jego płócien.

Jerzy Jasiński przy wszelkich okazjach mówi o muzyce. Można podejrzewać, że przed każdym podejściem do płótna nastraja swój pędzel, a paleta, jaką się posługuje, wyrobiona jest z najlepszego drewna rezonansowego. Najpewniej jaworowego, bo w nim jest ta lekka i równomierna falistość słojów, powodująca harmonijne wibracje powietrza wokół modelowanych postaci czy płaszczyzn, rozedrganie i świetlistość plam barwnych… – mówi o artyście Janusz B. Roszkowski

Jerzy Jasiński  ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. W latach 1983 – 1988 studiował na Wydziale Malarstwa w Akademii  Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom otrzymał w roku 1988 w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego, wraz z aneksem z malarstwa ściennego pod kierunkiem Edwarda Tarkowskiego.  Jego prace znajdują  się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Zajmuje się malarstwem  sztalugowym, rysunkiem i  technikami  ściennymi. Wykonał  cykle  prac: „W  ogrodzie”, „Wypędzeni  z  raju”, „Próba  podziału”. „Obrazy XXI wieku”, „Poszukiwanie muzyki” oraz cykl obrazów dedykowanych Papieżowi Janowi Pawłowi II. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

źródło i foto: J.Jasiński

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Wystawa malarstwa Jerzego Jasińskiego w Galerii 022 w Warszawie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Artur
Gość

Jerzy – ogromne gratulacje!

wpDiscuz