Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Dzierzgowo. Rafał Kuciński wygrywa wybory w pierwszej turze


Według jeszcze nieoficjalnych danych nowym wójtem gminy Dzierzgowo wybrany został i to w pierwszej turze Rafał Kuciński. Pokonał swoich dwóch rywali w sposób bardzo zdecydowany, zdobywając ponad 70 % oddanych głosów.

To jeszcze wstępne dane zebrane z protokołów obwodowych komisji wyborczych, ale wynika z nich, że uzyskał on 914 głosów, podczas gdy Witolda Bagińskiego poparło 207 wyborców, a Mariusza Zakrzewskiego 167.

Mieszkańcy gminy obdarzyli Rafała Kucińskiego bardzo dużym zaufaniem, a tak wysoki wynik sprawia, że wybory zostały rozstrzygnięte w pierwszej turze.

Nie oznacza to, że nowy wójt obejmie obowiązku natychmiast po ogłoszeniu wyników wyborów. W tej chwili trzeba jeszcze poczekać na oficjalne ogłoszenie wyników wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą. Potem najpóźniej w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia przewodniczący rady powinien zwołać sesję rady gminy, na której wójt – elekt złoży ślubowanie. Dopiero wtedy może przystąpić do pełnienia funkcji wójta. Ponieważ ustawa o samorządzie gminnym zabrania łączenia mandatów wójta i radnego, w tym przypadku Rafał Kuciński przestanie sprawować mandat radnego powiatowego.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

25 - liczba komentarzy w artykule "Dzierzgowo. Rafał Kuciński wygrywa wybory w pierwszej turze"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Gosc
Gość

Wybory wygral wspanialy czlowiek. Świetny samorządowiec . Gratulacje panie Rafale. Jest pan osobą którą ta gmina potrzebuje. Pana dobroc charyzma i konsekwentnosc jest tak nam potrzebna. Dziekujemy ze wasze mozna na pana liczyc. Nie ma drugiego takiego urzednika jak pan. Powodzenia.

kobitka
Gość

Chciałabym życzyć żeby te wygrane wybory dla Pana Rafała stały się ogromnym dobrem dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. Niech podejmuje Pan słuszne decyzje a złe odrzuca, niech ta gmina zmieni się na lepsze. Niech ludzie wspierają Pana w każdych decyzjach.
Gratulacje i moc życzeń!

mieszkanka
Gość

Super!! Właściwa osoba na właściwym miejscu… jednak ludzie nie dali się propagandzie;)powodzenia Panie Rafale!!!

sola
Gość

W Kamieniu rozpacz. Pewne panie pokazały swój mizerny poziom inteligenci i woski zakres wiedzy. Niech przestano siać płoty zwłaszcza pani co to jej Dzierzgowiaki już poraz kolejny powiedzieli dość

R.R
Gość

Jak Widać Kamień Jest Podzielony. Kamień Się Cieszy! Gratulacje

Zniesmaczony
Gość

Kochaniutka osoba dalej się nie poddaje i opowiada głupoty . Kochana pani radzë zaprzestać pogrążania się bo każdy już ma serdecznie dość tych pani mądrości .

gemi
Gość

Zanim się coś napisze,należy sprawdzić swój poziom inteligencji i zajrzeć do słownika ortograficznego..pozdrawiam:)

Banan
Gość

Uderz ręką w stół, a nożyce się odezwą.

zxc
Gość

Widać że w mądrość wzięła górę nad głupoto. Dziś mądrzy ludzie dokonali wyboru.

wpDiscuz