Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Działalność sortowni węgla na Wólce będzie zawieszona


To bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców Wólki. Ciechanowska delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie zakończyła postępowanie w sprawie sortowni węgla na Wólce prowadzonej przez KTK Polska, spółki zajmującej się sprzedażą węgla z importu na terenie Polski i krajów ościennych.

Z materiałów zebranych w trakcie przeprowadzonego postępowania wynika, że będzie wydana decyzja o wstrzymaniu użytkowania instalacji.

Mieszkańcy Wólki wielokrotnie i do różnych instytucji skarżyli się na uciążliwości i szkody jakie ponoszą na skutek zlokalizowania sortowni w bliskiej odległości od zabudowań mieszkalnych.

– 29 grudnia odbyła się rozprawa administracyjna, a obecnie zakończone jest postępowanie w sprawie sortowni węgla spółki KTK Polska zlokalizowanej w Mławie. Zawiadomienie o zakończeniu postępowania KTK odebrało 20 stycznia br. i w ciągu 7 dni mogą wnieść do niego uwagi. Wyniki postępowania wskazują na to, że na podstawie art. 365 ustawy prawo ochrony środowiska zostanie wydana decyzja o wstrzymaniu użytkowania instalacji – informuje Małgorzata Pałka z WIOŚ w Ciechanowie.

Wspomniana decyzja powinna się już za kilka dni pojawić w obrocie prawnym.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Działalność sortowni węgla na Wólce będzie zawieszona"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Kodek
Gość

Dobrze tam nie dało sie przejechać a co mowa mieszkaniu tam

xyz
Gość

super

Wółczanin
Gość

Bardzo dobra wiadomość oby takich więcej

wpDiscuz