Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Działalność sortowni węgla na Wólce będzie zawieszona


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

To bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców Wólki. Ciechanowska delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie zakończyła postępowanie w sprawie sortowni węgla na Wólce prowadzonej przez KTK Polska, spółki zajmującej się sprzedażą węgla z importu na terenie Polski i krajów ościennych.

Z materiałów zebranych w trakcie przeprowadzonego postępowania wynika, że będzie wydana decyzja o wstrzymaniu użytkowania instalacji.

Mieszkańcy Wólki wielokrotnie i do różnych instytucji skarżyli się na uciążliwości i szkody jakie ponoszą na skutek zlokalizowania sortowni w bliskiej odległości od zabudowań mieszkalnych.

– 29 grudnia odbyła się rozprawa administracyjna, a obecnie zakończone jest postępowanie w sprawie sortowni węgla spółki KTK Polska zlokalizowanej w Mławie. Zawiadomienie o zakończeniu postępowania KTK odebrało 20 stycznia br. i w ciągu 7 dni mogą wnieść do niego uwagi. Wyniki postępowania wskazują na to, że na podstawie art. 365 ustawy prawo ochrony środowiska zostanie wydana decyzja o wstrzymaniu użytkowania instalacji – informuje Małgorzata Pałka z WIOŚ w Ciechanowie.

Wspomniana decyzja powinna się już za kilka dni pojawić w obrocie prawnym.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Działalność sortowni węgla na Wólce będzie zawieszona"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Kodek
Gość

Dobrze tam nie dało sie przejechać a co mowa mieszkaniu tam

xyz
Gość

super

Wółczanin
Gość

Bardzo dobra wiadomość oby takich więcej

wpDiscuz