Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
ŻAK lider szkoł policealnych w Polsce
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Obchody 154 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego


Tradycją już jest, że Burmistrz Miasta Mława,  Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej zachęca do pamięci o ważnych dla Polski i Mławy wydarzeniach historycznych.

W niedzielę, 22 stycznia br. o godz. o 11 w sali Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie odbyło się spotkanie poświęcone 154 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Przybyłych gości przywitał dyrektor muzeum dr Leszek Arent, który też rozpoczął spotkanie, ciekawie opowiadając o genezie i przebiegu walk powstańczych i poprowadził dyskusję. Następnie uczestnicy, wśród których byli m.in. przedstawiciele władz Miasta Mława, Powiatu Mławskiego, policji, wojska, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej, stowarzyszeń kombatanckich,  przy Kopcu Powstańców Styczniowych, na płycie poświęconej powstańcom poległym w walkach, złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Niestety mławian chętnych do uczczenia rocznicy było niewielu.

RK

Zapisz

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

5 komentarzy

 1. Mario 23/01/2017 o 12:05

  Pan Komendant bardziej przydatny byłby w patrolu na ulicy a nie przy składaniu kwiatów lub zniczy.

  • Kris 23/01/2017 o 21:12

   No szczególnie ostatnio miał czym się pochwalić w tv mazury jak ogarneli sklep z tv i łup odzyskali poświęcając radiowóz hehe…

   • vega 23/01/2017 o 21:54

    Nie znasz sprawy, nie komentuj, bo głupoty piszesz – proste?

    • XY.. 24/01/2017 o 20:18

     Rano był tu jeszcze post o kondycji fizycznej śpiacych policjantach bułkach drzwiach i gałezi. I zniknoł sie he he mam pytanie do admina dlaczego i prośbe po usunieciu powinna pojawić sie informacja usunieto na żądanie np.KPP Mława

     • admin 24/01/2017 o 20:40

      Awaria systemu plików na serwerze zmusiła nas do przywrócenia portalu do stanu z dnia wczorajszego. Niestety część dzisiejszych komentarzy została utracona. Informacja o usterce wyświetla się na sliderze. Za niedogodności przepraszamy.

Skomentuj

Portal codziennikmlawski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy jednak o zachowanie kultury i nie używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
Nie upowszechniamy Twojego adresu e-mail.