Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
szkolenia kursy Mława egzamin państwowy na miescu blisko solidnie koparki koparko-ładowarki ładowarki walec drogowy

Trzy mławskie szkoły w corocznych rankingach Fundacji Edukacyjnej Perspektywy


I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w ogólnopolskim rankingu liceów znalazło się na 394 miejscu (na 500 sklasyfikowanych). Natomiast w ogólnopolskim rankingu techników mniej więcej w połowie stawki znalazły się Technikum nr 4 w Zespole Szkół nr 4 (114 miejsce) i Technikum nr 3 w Zespole Szkół nr 3 (169 miejsce na 300 klasyfikowanych).

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

To już 19 edycja prowadzonych przez Fundację Edukacyjną Perspektywy rankingów dla najlepszych liceów i techników. podkreślił, że finał Rankingu jest corocznym świętem edukacji:Rankingi mogą irytować, ale nie można ich ignorować – powiedział Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Słowa te padły 10 stycznia w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie nastąpiło ogłoszenie wyników rankingu.

Licea ogólnokształcące są oceniane według trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

W przypadku techników obowiązują cztery kryteria oceny: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego.

W ubiegłorocznej edycji rankingów Perspektyw jedyną mławską szkołą tam ujętą było Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. M.K. Sarbiewskiego.

Warto tu jednak pamiętać, że ranking szkół jest kategorią tylko statystyczną. Każda szkoła w danym roku może wypaść lepiej lub gorzej, pracować z mniej lub bardziej zdolnymi uczniami, nie mierzy więc wzrostu wiedzy i umiejętności, a jedynie uzyskane wyniki.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500