Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Helena Grącka i jej wiersze w „ekonomiku”


18  stycznia br. po raz kolejny nasza szkoła gościła Panią Helenę Grącką miejscową poetkę, autorkę wspaniałych wierszy o  różnorodnej tematyce,  inspirowanej przeżyciami pisarki.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyła młodzież z klasy I F, a w drugim uczniowie klasy II TH.

Wizyta Pani Heleny Grąckiej miała na celu promocję wydanego zbioru wierszy pt. „Mława nas pozna. Wiersze wybrane” jak również przekonanie młodzieży do rozwijania własnych pasji i zainteresowań. Nakłonić i zachęcić uczniów, że warto odnaleźć w sobie często skrywane od dawna hobby i próbować je uzewnętrznić.

Pisarka dokonała prezentacji autorów wierszy zamieszczonych w powyższym zbiorze, odtworzyła z płyty swoje wiersze czytane przez córkę Adę Gostkowską opowiedziała wiele anegdot i swoich wewnętrznych przeżyć towarzyszących jej przy tworzeniu poezji, odpowiadała na pytania uczniów oraz wspólnie z uczniem Kamilem Mackiewiczem i klasą II TH śpiewała. Oba spotkania przebiegły w przyjaznej miłej, ciepłej i wyjątkowej atmosferze dzięki gościowi.

Inicjatorami i organizatorami spotkania byli –  Elżbieta Kwiatkowska i Arkadiusz Burchacki  – nauczyciele Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie.

źródło:ZS nr 4

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz