Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zespół Muzyczny AKTON wesela imprezy dancingi
Logo

Sezon lekkoatletyczny roku 2016 należy uznać za bardzo udany


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

od lewej: Krzysztof Koziatek, Adam Szymański, Justyna Zembrzuska i Janusz S. Żbikowski.

Sezon lekkoatletyczny roku 2016 należy uznać za bardzo udany. Wychowankowie zdobywali medale na imprezach wojewódzkich oraz regionalnych i pobili dużo rekordów życiowych.

W dniu 12 stycznia 2017 roku, odbyła się noworoczna Narada Sztabu Szkoleniowo-Organizacyjnego Akademii/Klubu Lekkiej Atletyki MAL-MKLA Mława. Dużą uwagę poświecono systematycznemu uczestnictwu w zajęciach szkoleniowych, sporządzając zestawienie najpilniej trenujących wychowanków w grupie młodzików. Wśród najpilniejszych znaleźli się: Alan Sadolewski 94,5% obecności (4 opuszczone treningi), Dawid Ostrowski 93,2% obecności (5 opuszczonych treningów), Natalia Zawadzka 89% obecności (8 opuszczonych treningów), Daria Podowska 87,7% obecności (9 opuszczonych treningów),  Jarosław Chrostowski 83,6% obecności (12 opuszczonych treningów).

Omówiono także zatwierdzony przez Polski Związek Lekkiej Atletyki; Program Organizacyjno-Użytkowy Skoczni do Skoku o Tyczce na Stadionie Miejskim w Mławie, która w swoim założeniu ma być jedna z najlepszych w Polsce. Będą dwa rozbiegi z najlepszymi nawierzchniami syntetycznymi, obecnie trwa opracowanie dokumentacji budowy  skoczni. .

Zaplanowano również kalendarz lekkoatletyczny na nadchodzący rok wraz z reorganizacją szkoleniowa. Docelowo: szkolenie początkowe dla dzieci (10-13 lat) poprowadzi  instr. Krzysztof Koziatek. Szkolenie specjalistyczne skoku o tyczce dla młodzików (14-15 lat) – tren. Adam Szymański, a sprintu i skoków długich dla tej kategorii  – instr. Justyna Zembrzuska.

Do grup „młodzikowskich”; w najbliższym czasie będą skautingowo kwalifikowani (15 dziewcząt i 5 chłopców), bardzo wybitnie utalentowani lekkoatletycznie, absolwenci szkół podstawowych z 8 województw Polski Środkowo-Północno-Wschodniej. Za sztafety odpowiadają wszyscy szkoleniowcy, pod kierownictwem tren. Janusza S. Żbikowskiego.

źródło: MAL-MKLA Mława

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz