Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława rekrutacja
Logo

Nie ma hali, nie ma sprawy


Plebiscyt Najlepszy Radny Miasta Mlawa biezacej kadencji Radni Mlawa glosowanie

Koreańska firma Ssang Geum rozebrała zbudowaną już konstrukcję hali produkcyjnej –  powstającej jak się okazało – bez wymaganego pozwolenia na budowę. Ile takie prace kosztowały, to tajemnica firmy, ale i tak na pewno mniej niż wyniosłaby opłata legalizacyjna. Innych konsekwencji spółka nie poniosła.

O samowoli budowlanej w Ssang Geum pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Według uzyskanych wtedy informacji  nadzór budowlany zapowiedział kontrolę na miejscu budowy na dzień 16 stycznia. Wtedy to inspektorzy mieli dokonać pomiarów w celu określenia powierzchni budowy, co mogło stanowić podstawę do wyliczenia tzw. opłaty legalizacyjnej. Tymczasem na placu budowy wykonawca robót prowadził prace rozbiórkowe. Konstrukcja została rozebrana, a elementy złożone na placu budowy.

– Inwestor w piątek 14 stycznia powiadomił Powiatowy Inspektorat  Nadzoru Budowlanego w Mławie, że obiekt został rozebrany. W tym samym dniu inspektorzy sprawdzili wiarygodność zgłoszenia. W związku z tym, że obiekt został rozebrany wszczęte w końcu grudnia ub. r. postępowanie w sprawie samowoli budowlanej stało się bezprzedmiotowe i zostało decyzją PINB umorzone – podaje Justyna Pydyn-Traczyk Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Mławie.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Nie ma hali, nie ma sprawy"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
księgowy
Gość

Ile kosztowało rozebranie konstrukcji hali nie dowiemy się, ale niedługo odczują to finansowo pracownicy firmy Ssang Geum.

wpDiscuz