Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
meblolux

Nie ma hali, nie ma sprawy


Koreańska firma Ssang Geum rozebrała zbudowaną już konstrukcję hali produkcyjnej –  powstającej jak się okazało – bez wymaganego pozwolenia na budowę. Ile takie prace kosztowały, to tajemnica firmy, ale i tak na pewno mniej niż wyniosłaby opłata legalizacyjna. Innych konsekwencji spółka nie poniosła.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

O samowoli budowlanej w Ssang Geum pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Według uzyskanych wtedy informacji  nadzór budowlany zapowiedział kontrolę na miejscu budowy na dzień 16 stycznia. Wtedy to inspektorzy mieli dokonać pomiarów w celu określenia powierzchni budowy, co mogło stanowić podstawę do wyliczenia tzw. opłaty legalizacyjnej. Tymczasem na placu budowy wykonawca robót prowadził prace rozbiórkowe. Konstrukcja została rozebrana, a elementy złożone na placu budowy.

– Inwestor w piątek 14 stycznia powiadomił Powiatowy Inspektorat  Nadzoru Budowlanego w Mławie, że obiekt został rozebrany. W tym samym dniu inspektorzy sprawdzili wiarygodność zgłoszenia. W związku z tym, że obiekt został rozebrany wszczęte w końcu grudnia ub. r. postępowanie w sprawie samowoli budowlanej stało się bezprzedmiotowe i zostało decyzją PINB umorzone – podaje Justyna Pydyn-Traczyk Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
księgowy

Ile kosztowało rozebranie konstrukcji hali nie dowiemy się, ale niedługo odczują to finansowo pracownicy firmy Ssang Geum.