Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie ma hali, nie ma sprawy


Koreańska firma Ssang Geum rozebrała zbudowaną już konstrukcję hali produkcyjnej –  powstającej jak się okazało – bez wymaganego pozwolenia na budowę. Ile takie prace kosztowały, to tajemnica firmy, ale i tak na pewno mniej niż wyniosłaby opłata legalizacyjna. Innych konsekwencji spółka nie poniosła.

O samowoli budowlanej w Ssang Geum pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Według uzyskanych wtedy informacji  nadzór budowlany zapowiedział kontrolę na miejscu budowy na dzień 16 stycznia. Wtedy to inspektorzy mieli dokonać pomiarów w celu określenia powierzchni budowy, co mogło stanowić podstawę do wyliczenia tzw. opłaty legalizacyjnej. Tymczasem na placu budowy wykonawca robót prowadził prace rozbiórkowe. Konstrukcja została rozebrana, a elementy złożone na placu budowy.

– Inwestor w piątek 14 stycznia powiadomił Powiatowy Inspektorat  Nadzoru Budowlanego w Mławie, że obiekt został rozebrany. W tym samym dniu inspektorzy sprawdzili wiarygodność zgłoszenia. W związku z tym, że obiekt został rozebrany wszczęte w końcu grudnia ub. r. postępowanie w sprawie samowoli budowlanej stało się bezprzedmiotowe i zostało decyzją PINB umorzone – podaje Justyna Pydyn-Traczyk Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Mławie.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

1 Komentarz

  1. księgowy 18/01/2017 o 17:50

    Ile kosztowało rozebranie konstrukcji hali nie dowiemy się, ale niedługo odczują to finansowo pracownicy firmy Ssang Geum.

Skomentuj

Portal codziennikmlawski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy jednak o zachowanie kultury i nie używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
Nie upowszechniamy Twojego adresu e-mail.