Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Jacek Szlachta radny powiatowy podziękowanie wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Do trzech razy sztuka. Będzie przebudowana ulica Górna


To dobra wiadomość dla mieszkańców ulicy Górnej. O ich problemach pisaliśmy już kilkukrotnie. Głównie wiążą się one z zalewaniem posesji i domów przez spływające wody opadowe. W tym roku jednak ulica zostanie przebudowana, zyskując nie tylko nową nawierzchnię, ale również kolektor deszczowy, chodniki i ścieżkę rowerową.

Słoneczne ogrody Mława

W przypadku tej inwestycji sprawdziło się stare porzekadło – „do trzech razy sztuka”. Ratusz bowiem dwukrotnie bezskutecznie starał się pozyskać środki zewnętrzne na tę inwestycję. W ubiegłych latach na tę drogę planowano łącznie wydać ok. 5 mln zł., ale w tegorocznym budżecie miejscy radni zapisali kwotę 2 mln. zł.  Sam zapis inwestycji w budżecie nie oznacza, że musi być ona zrealizowana, gdyż budżet w ciągu roku zmieniany jest wielokrotnie i dostosowywany do aktualnych możliwości i potrzeb. Jednak jest nadzieja, że ulica Górna będzie w tym roku zbudowana. Miasto bowiem już ogłosiło przetarg i szuka wykonawcy robót. Termin składania ofert upływa z końcem stycznia br. Według założeń wszystkie prace budowlane miałyby zakończyć się do końca września tego roku.

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę istniejących sieci gazowej, elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej. Przebudowana również zostanie sieć wodociągowa, a kanalizacja sanitarna powstanie w ramach budowy sieci kanalizacji na terenie aglomeracji Mława. Zbudowana i dobudowana będzie sieć kanalizacji deszczowej w ulicy Górnej i przyległych.

Projektowana jezdnia z nawierzchnią bitumiczną ma mieć szer. 6 m. Po obu stronach jezdni zlokalizowany zostanie:  chodnik o szerokości 2,0 m przy krawędzi jezdni na odcinku od skrzyżowania ulicy Dobrskiej i 20 Dywizji Piechoty Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulicami Altera i Ciechanowską , ścieżka rowerowa o szerokości 2,0 m po wschodniej stronie jezdni przy chodniku na odcinku jak wyżej, chodnik o szerokości 1,5 m po wschodniej stronie projektowanej ulicy Górnej oddzielony od jezdni pasem zieleni, ścieżka rowerowa o szerokości 2,0 m i przyległy do niej chodnik o szerokości 1,5 m po stronie zachodniej. Zachowany będzie dotychczasowy przejazd kolejowy w ciągu linii wąskotorowej Mławskiej Kolei Dojazdowej.

Planowana inwestycja oprócz rozwiązania problemów mieszkańców ma na celu poprawę systemu  komunikacyjnego i bezpieczeństwa ruchu w mieście.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
kierowca

jaka poprawa bezpieczeństwa. Kto jeździ ulica Górna na odcinku od Npoleońskiej do ulicy Dobrskiej, wie jak jest niebezpiecznie. to jest bardzo uczęszczana trasa i to ta część górnej powinna w pierwszej kolejności być przebudowana Znów zabrakło rozsądku i wyobraźni..

Mieszkanka Mławy

A od Podgórnej do Napoleońskiej przejść się nie da. Brak słów. Osoba odpowiedzialna za ten projekt już nie powinna dostawać wypłaty.

miki

witam
napiszcie, że przebudowany będzie odcinek ulicy Górnej-od ul. Dobrskiej do ul. Marszałkowskiej, a nie cała ulica Górna!!!!!!!!!!!
jak zwykle popelina UM Mława.
Pozdrawiam