Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
lotos subway mlawa
Logo
Inkubator Mława szkolenia

Nowatorska metoda nauczania w Gimnazjum nr 1


5 stycznia odbyły się warsztaty chemiczne, w czasie których uczniowie pracowali nowatorską metodą nauczania IBSE (Inquiry Based Science Education) . Nasi gimnazjaliści oznawali świat poprzez własnoręczne badania praktyczne.  

Słoneczne ogrody Mława

Metoda dociekania naukowego nawiązuje do sposobu przeprowadzania  badań przez naukowców. Jest ukierunkowana na rozbudzanie aktywności intelektualnej uczniów, którzy osobiście uczestniczą w procesie badawczym. Ponadto pomaga uczniom wyrobić w sobie umiejętność oraz nawyk twórczego rozwiązywania problemów oraz analitycznego myślenia.

Znacznie ciekawsze z punktu widzenia ucznia jest  samodzielne odkrywanie czegoś czego się jeszcze nie zna. Tak zdobyta wiedza jest bez wątpienia znacznie trwalsza.

Inspirujące zajęcia edukacyjne  z chemii pozwalają uczniom poznać wiele zagadnień związanych z mechanizmami funkcjonowania otaczającego nas świata. Istotne jest to, że  każdy uczeń ma szansę na aktywne uczestnictwo w zajęciach, niezależnie od poziomu trudności przekazywanych treści. Zajęcia takie odbywają się w naszej szkole cyklicznie i cieszą się dużym zainteresowaniem wszystkich uczniów.

źródło: Gimnazjum nr 1

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500