Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
zakaz handlu w niedziele kalendarz 2018 niedziele wolne od handlu
Logo

Nowatorska metoda nauczania w Gimnazjum nr 1


5 stycznia odbyły się warsztaty chemiczne, w czasie których uczniowie pracowali nowatorską metodą nauczania IBSE (Inquiry Based Science Education) . Nasi gimnazjaliści oznawali świat poprzez własnoręczne badania praktyczne.  

szkolenia mława koparki oskar inkubator

Metoda dociekania naukowego nawiązuje do sposobu przeprowadzania  badań przez naukowców. Jest ukierunkowana na rozbudzanie aktywności intelektualnej uczniów, którzy osobiście uczestniczą w procesie badawczym. Ponadto pomaga uczniom wyrobić w sobie umiejętność oraz nawyk twórczego rozwiązywania problemów oraz analitycznego myślenia.

Znacznie ciekawsze z punktu widzenia ucznia jest  samodzielne odkrywanie czegoś czego się jeszcze nie zna. Tak zdobyta wiedza jest bez wątpienia znacznie trwalsza.

Inspirujące zajęcia edukacyjne  z chemii pozwalają uczniom poznać wiele zagadnień związanych z mechanizmami funkcjonowania otaczającego nas świata. Istotne jest to, że  każdy uczeń ma szansę na aktywne uczestnictwo w zajęciach, niezależnie od poziomu trudności przekazywanych treści. Zajęcia takie odbywają się w naszej szkole cyklicznie i cieszą się dużym zainteresowaniem wszystkich uczniów.

źródło: Gimnazjum nr 1

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz