Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława profesjonalny opiekun
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Nowatorska metoda nauczania w Gimnazjum nr 1


5 stycznia odbyły się warsztaty chemiczne, w czasie których uczniowie pracowali nowatorską metodą nauczania IBSE (Inquiry Based Science Education) . Nasi gimnazjaliści oznawali świat poprzez własnoręczne badania praktyczne.  

Metoda dociekania naukowego nawiązuje do sposobu przeprowadzania  badań przez naukowców. Jest ukierunkowana na rozbudzanie aktywności intelektualnej uczniów, którzy osobiście uczestniczą w procesie badawczym. Ponadto pomaga uczniom wyrobić w sobie umiejętność oraz nawyk twórczego rozwiązywania problemów oraz analitycznego myślenia.

Znacznie ciekawsze z punktu widzenia ucznia jest  samodzielne odkrywanie czegoś czego się jeszcze nie zna. Tak zdobyta wiedza jest bez wątpienia znacznie trwalsza.

Inspirujące zajęcia edukacyjne  z chemii pozwalają uczniom poznać wiele zagadnień związanych z mechanizmami funkcjonowania otaczającego nas świata. Istotne jest to, że  każdy uczeń ma szansę na aktywne uczestnictwo w zajęciach, niezależnie od poziomu trudności przekazywanych treści. Zajęcia takie odbywają się w naszej szkole cyklicznie i cieszą się dużym zainteresowaniem wszystkich uczniów.

źródło: Gimnazjum nr 1

« 1 z 2 »
Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz